reklama

Pripomenuli si výročie Nežnej revolúcie

V predvečer výročia Nežnej revolúcie predstavitelia okresného centra Kresťanskodemokratického hnutia v Trnave zapálili sviece k pamätníku nespravodlivo stíhaných a pripomenuli si tak udalosti, ktoré začali 17. novembrom v roku 1989.

„Život v slobodnej krajine by mal byť charakteristický aktívnym prežívaním občianstva. Ak v krajine prevláda pesimizmus, apatia, ignorancia, nie je to pre ňu dobrá vizitka. Udalosti z roku 1989, ktoré začali 17. novembrom, nám majú pripomínať, že bez odvahy a aktívneho prístupu k životu sa veci nezmenia. Z tohto si môžeme brať inšpiráciu aj dnes a prinášať do spoločnosti trošku viac optimizmu, nádeje, záujmu o spoločné dobro. Až aktívnym občianstvom sloboda nadobúda svoj pravý význam,“ povedal predseda OC KDH v Trnave Rastislav Mráz.

Okresné centrum v Trnave je aktuálne najväčším okresným centrom KDH na Slovensku.

Viacerí zakladatelia pôvodného kresťanskodemokratického klubu v Trnave boli zároveň aj aktívnymi promotérmi udalostí, ktoré ukončili vládu jednej strany.

Vznik KDH v roku 1990 priamo nadviazal na udalosti Nežnej revolúcie.


Zástupcovia trnavského KDH si pripomenuli výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu pri pamätníku nespravodlivo stíhaných

FOTO: KDH Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2017 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pripomenuli si výročie Nežnej revolúcie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.