reklama

Pripomenuli si výročie Nežnej revolúcie

V predvečer výročia Nežnej revolúcie predstavitelia okresného centra Kresťanskodemokratického hnutia v Trnave zapálili sviece k pamätníku nespravodlivo stíhaných a pripomenuli si tak udalosti, ktoré začali 17. novembrom v roku 1989.

„Život v slobodnej krajine by mal byť charakteristický aktívnym prežívaním občianstva. Ak v krajine prevláda pesimizmus, apatia, ignorancia, nie je to pre ňu dobrá vizitka. Udalosti z roku 1989, ktoré začali 17. novembrom, nám majú pripomínať, že bez odvahy a aktívneho prístupu k životu sa veci nezmenia. Z tohto si môžeme brať inšpiráciu aj dnes a prinášať do spoločnosti trošku viac optimizmu, nádeje, záujmu o spoločné dobro. Až aktívnym občianstvom sloboda nadobúda svoj pravý význam,“ povedal predseda OC KDH v Trnave Rastislav Mráz.

Okresné centrum v Trnave je aktuálne najväčším okresným centrom KDH na Slovensku.

Viacerí zakladatelia pôvodného kresťanskodemokratického klubu v Trnave boli zároveň aj aktívnymi promotérmi udalostí, ktoré ukončili vládu jednej strany.

Vznik KDH v roku 1990 priamo nadviazal na udalosti Nežnej revolúcie.


Zástupcovia trnavského KDH si pripomenuli výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu pri pamätníku nespravodlivo stíhaných

FOTO: KDH Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2017 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

26 komentárov pre “Pripomenuli si výročie Nežnej revolúcie”

 1. 1
  ferino says:

  Iba siedmi ľudia si pripomenuli pamiatku Nežnej revolúcie. Aj z tejto fotografie je zrejmé, že nie je čo oslavovať . Bežnému občanovi sa žije horšie ako za socializmu. Rodiny s deťmi majú existenčné problémy. Ľudia na námestiach boli oklamaní Havlom, Kňažkom , Budajom. Keby vtedy v Nežnej revolúcii vedeli ako bude vyzerať Slovensko po 28. rokoch ,tak by Havel, Kňažko, Budaj , rečnili pred prázdnymi námestiami. Nežná revolúcia prospela megazloddejom, ktorý do hola vykradli náš národný majetok.

  • 1.1
   palo says:

   o tých megazlodejoch je to pravda, ale ostatné sú táraniny ……..

   a pre mna môže chlieb stáť aj 10€ len nech si ho môžem vybrať sám……
   Bývalý režim svojou indoktrináciou a terorom vychoval z ľudí nesamostatné bytosti ktoré teraz oprávnene vyplakávajú za bezplatným zdravotníctvom, rožkami za 20 ha,l Pacem in Terris a ostatnými chimérami …..

 2. 2
  rbwtt says:

  Súhlasím, nežná revolúcia nás obohatila o mnohé úžasnosti, o ktorých sme dovtedy ani nechyrovali
  nezamestnanosť
  mafia
  prostitúcia
  gamblerstvo
  drogové závislosti
  bezdomovci
  obchod s bielym mäsom
  otrocká práca
  sociálne samovraždy
  hladové doliny
  nútené vysťahovalectvo za prácou
  sociálne zúfalstvo dôchodcov
  katastrofálne zdravotníctvo, školstvo
  zdevastované polnohospodárstvo, tretotriedne potraviny
  beznádej mladých v súvislosti s vlastným bývaním
  megazlodejstvo, úžery, korupcia

  no ale o tom asi svedčí aj počet tých siedmich na fotke, čo si to prišli pripomenúť ( z toho 2 deti )

  • 2.1
   Sylvia2 says:

   Nedali nikomu vediet,ze tam idu. Mozno by sa niektori pridaali ..:-)))
   Asi nestihli.

  • 2.2
   Sylvia2 says:

   Tym som iba chcela povedat, ze ten pocet nesveci o nicom…

  • 2.3
   obcan says:

   89′ bol spinavy podvod,v ktorom obycajny ludia strngajuci klucami-tuziaci po slobode zohrali iba rolu uzitocnych idiotov,skoda.
   Komunisticke a STBcke prasata zostali pri korytach a ich deti teraz uzivaju milionove majetky.Staci pozriet na financnych zralokov,oligarchov a novodobych zbohatlikov.

  • 2.4
   palo says:

   ok. tak konkrétne
   ak teda tebe vyhovoval ten režim vieš mi vysvetliť prečo boľševik mojim rodičom (a ostatným tiež) kontingentoval majetok?

   Alebo prečo tento režim ktorý obhajuješ, prečo musel vynaložiť také úsilie aby zabezpečil štátnu hranicu? (viem ti presne povedať koľko akej munície a akého typu zabezpečenia bolo na pohraničnej rote) To sa pýtam za seba, ktorý si ZVS odslúžil na západnej hranici.

   Obe veci čo sa ťa pýtam sú skutočnosti a nie sprostredkované táraniny tretou stranou.
   Ďakujem za vysvetlenie.

  • 2.5
   Miroslava says:

   Milý rbwtt! Stále sa presviedčame, denno-denne, koľko tupých ľudí žije na Slovensku. Čítajte, študujte, pýtajte sa múdrych, rbwtt!!!!!!

 3. 3
  Bezdomovec says:

  Všetko čo sa napíše o Nežnej revolúci je pravda z určitého uhla pohľadu.Aj za komanča si mohol povedať pravdu čo si myslíš ,len niekedy to viacej bolelo.Včera na národnej triede v Prahe veľký hepening ZA TO ŹE MUŹEM.Sloboda je abstraktá veličina ktorú niekto potrebuje a niekto nie.Je spokojný ked ho niekto vedie, ked aj do záhuby. Niekto chce slobodu a je ochotný obetovať chvíľu zo svojho osobného voľna ZA TO ŹE MOŹEME. Niečo o tom bohatstve,pokiaľ máš jedno teplé jedlo denne, vlastnú postel, nejaké peniaze v banke a nejaké pri sebe patríš medzi 6 percent najbohatších ľudí na svete.Ospravedlňujem sa za to, že som tam nebol

 4. 4
  Terasky says:

  Občan triafaš presne po hlavičke klince. 28 rokov po a na meste detičky papalášov nás učia o demokraci, transparentnosti,toleranci,slobode atd.A s otvorenými ústami počúvame ako sa im darí manipulovať verejnú mienku.Primátor,prednostka a rakovina sa šíri ako infekčná choroba.

 5. 5
  Spravodlivosť says:

  Občan trafil po hlavičke? To áno, ale po tvojej!Je veľmi zaujímavé, že občania Slovenska si pri každých voľbách zvolia inú stranu ako KSS.Keby chceli ten váš komunistický blahobyt,tak by sa strana komunistov dostala aspoň do parlamentu. Ale nedostane,lebo ten režim ľudia odmietajú. Nechcú sa stať otrokmi v zavretej klietke a to bez názoru. To len pár ľudí stále kričí ako bolo dobre za komancov. Ale veď sa odsťahujte do nejakej super komunistickej krajiny,keď je vám tu zle.A to že tu riešite primatora či prednostku,tak to je fakt úbohé. Ľudia si ho zvolili v slobodných voľbách a to je podstatné.To Vy komunisti by ste chceli diktovať kto tu bude vládnuť. Choré, ešte raz choré! Závisť to je to,čo viacerí Slováci majú. A zas voliči v slobodných voľbách povedia,či ich povedzme Brocka sklamal alebo potešil počas svojho volebného obdobia.Komunisti-vrahovia ľudí čo vrazdili či zatvárali občanov do väznice sú dávno preč.

  • 5.1
   Rumburak says:

   Skús si prečítať Banášove články o smrti Dupčeka a dálších ľudí ktorí zomreli ked súhlasili so svedectvom pred vyšetrovacou komisiou v Moskve o roku 1968. Ako sa stratila tašta z Dupčekovho auta s dokumentami ktoré mal odovzdať v Moskve. Kde ste bratia gardisti? Tu sme v komunistickej strane,bol vtip kolujúci po vojne.Genetická výbava niektorých ľudí je že sa zorientujú v každej situácii a sú predurčený na vládnutie v každej dobe.

   • 5.1.1
    fero says:

    Myslíš Banáša agenta ŠTB od roku 1974 pod krycím menom LOTOS, ktorý pracoval:
    – Chirana EXPORT-IMPORT na zahraničnom obchode 1973-1976
    – Federálne ministerstvo zahraničných vecí 1977 -1992
    – veľvyslanectvo NDR 1983-1988
    – veľvyslanectvo Rakúsko 1990-1992
    – vstup do KSČ – 1976
    – 2002-2006 – poslanec NR SR za stranu ANO
    – v roku 2004 vstúpil do SDKÚ
    Áno genetická výbava a hlavne charakter niektorých ľudí je fakt pozoruhodný.

  • 5.2
   obcan says:

   Spravodlivost,ty rozumies pisanemu textu?Evidentne nie.Kto tu obhajoval dobu z pred 89′?Prispevky smerovali k urcitej skupine ludi,ktora v tej ere profitovala z clenstva v KSC a po revolucii okamzite prevracala kabaty a trhala strannicke knizky.Rychlo sa transformovali,len zabudli na to,co napachali pred 89′.Takyto bezcharakterni flexibili bez chrbtovej kosti,poberaju teraz najvyssie dochodky,sedia na poslaneckych stolickach,popripade riadia velke firmy.Potom sa necudujme v akom stave mame Slovensko.Ved pogoogli,je tam toho vela…

   • 5.2.1
    palo says:

    Kus pravdy, ale potom treba kuknúť aj na tých po roku 1989, napr. taký Bohumil Chmelík :
    – po 1989 riaditeľ nemocnice
    – pedagóg na Trnavskej univerzite
    – poslanec MZ Trnava a VÚC Trnava
    – poslanec NR SR za KDH / hlasoval proti Deklarácii zvrchovanosti SR z 17.7.1992 /
    – SZČO v rokoch 1999-2017
    – člen komisií MZ Trnava a VÚC Trnava
    – člen predstavenstva Kúpele Sliač
    – konateľ Spolku sv. Vojtecha
    Prelínali sa mu tieto funkcie a práce a šecko scíhal robit.
    Len čo konkrétne a hmatateľné urobil pre občanov nevieme. Ale pre seba dosť.

 6. 6
  Miroslava says:

  Dobrý deň!10.výročie nežnej revolúcie sa oslavovalo v Zrkadlovej sieni trnavského divadla. Bolo to plné. Hlavne veľa komunistov. Hneď sme na to poukazovali, zvlášť tí, čo boli za bolševika perzekuovaní, čo v divadle v novembri boli prví a potom vo VPN a v učiteľskom fóre. Roznášali letáky, lepili plagáty, organizovali rôzne akcie, pripravovali voľby. Išli s kožou na trh.Nevedeli sme, ako to dopadne. Zvlášť treba vyzdvihnúť dve mladé ženy,Dadu a Martu, ktoré toto všetko robili, ktoré znášali nadávky a urážky lúzy.Čakali sme všetci, že sa v zrkadlovke, kde sa rozdávali ruže? hrebíčky? je to dávno,ujde aj im. Ale pán Oktávec a pán Chmelík im nedali. NEUŠLO SA IM. Ale zato komunisti dostali a vtedajší červení funkcionári, vraj za to, že nerobili prieky, že boli ústretoví v tieto revolučné dni. Hanba!!! KDH vzniklo až neskôr. takže pán Chmelík a spol nemajú na revolúcii zásluhu, od novembra 1989 dovtedy, kedy bolo KDH v Trnave založené,prešlo veľa času. Kde ste dovtedy boli? Nevideli sme vás NIKDE!, keď bolo treba.Čakali ste, ako to dopadne? pekne v kútiku? Aby sa vám nič nestalo, keby niečo? Apropó!!! Tým, ktorí píšu nezmysly, je to super, že sa to stalo, sme slobodní, môžeme chodiť po svete, študovať, pracovať vonku, netreba nám žiadať o devízový prísľub, nie je okolo krajiny ostnatý drôt, nemusíme pochodovať, je toho strašne veľa, čo fantastické nám Nežná revolúcia doniesla. Pamätníci z Trnavy

 7. 7
  klement says:

  Tak Oktávec, tribún revolúcie, to je ten čo minulý rok v Zrkadlovej sieni Trnavského divadla oslavoval a hodoval na prezentácii knihy Arpáda Matejku ????
  To mu bývalý člen KSČ, evidovaný agent ŠTB v spisoch ÚPN, Mečiarová pravá aj ľavá ruka, min. 48 eseroček cez ktoré tak zázračne bohatol, jehovista nevadí??

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.