reklama

Pripomenuli si výročie Nežnej revolúcie

V predvečer výročia Nežnej revolúcie predstavitelia okresného centra Kresťanskodemokratického hnutia v Trnave zapálili sviece k pamätníku nespravodlivo stíhaných a pripomenuli si tak udalosti, ktoré začali 17. novembrom v roku 1989.

„Život v slobodnej krajine by mal byť charakteristický aktívnym prežívaním občianstva. Ak v krajine prevláda pesimizmus, apatia, ignorancia, nie je to pre ňu dobrá vizitka. Udalosti z roku 1989, ktoré začali 17. novembrom, nám majú pripomínať, že bez odvahy a aktívneho prístupu k životu sa veci nezmenia. Z tohto si môžeme brať inšpiráciu aj dnes a prinášať do spoločnosti trošku viac optimizmu, nádeje, záujmu o spoločné dobro. Až aktívnym občianstvom sloboda nadobúda svoj pravý význam,“ povedal predseda OC KDH v Trnave Rastislav Mráz.

Okresné centrum v Trnave je aktuálne najväčším okresným centrom KDH na Slovensku.

Viacerí zakladatelia pôvodného kresťanskodemokratického klubu v Trnave boli zároveň aj aktívnymi promotérmi udalostí, ktoré ukončili vládu jednej strany.

Vznik KDH v roku 1990 priamo nadviazal na udalosti Nežnej revolúcie.


Zástupcovia trnavského KDH si pripomenuli výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu pri pamätníku nespravodlivo stíhaných

FOTO: KDH Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2017 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pripomenuli si výročie Nežnej revolúcie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.