reklama

Trnavčania oslávia výročie Nežnej šiestimi živými koncertami v rámci akcie FreeDom

Symbolické odbúranie hraníc v podobe slobodného prístupu do šiestich trnavských klubov na jednu spoločnú vstupenku, koncerty, produkcia DJ-ov prezentujúcich viacero hudobných štýlov, a tiež výstava mladých umelcov. Takýmto originálnym spôsobom si pripomenieme v Trnave 16. novembra výročie Nežnej revolúcie a Deň boja za slobodu a demokraciu v rámci nového podujatia FreeDom.

freeDOM je vlastne slovnou hračkou. Za týmto názvom sa skrýva okrem anglického slova „sloboda“ aj označenie „otvoreného domu“.

„V novembri 1989 sme si vybojovali v našej krajine slobodu. V predvečer tohto sviatku chceme túto dôležitú udalosť našich dejín osláviť formou projektu FreeDom, do ktorého sa zapája šesť trnavských hudobných klubov. V podnikoch vystúpi šesť kapiel so živými koncertami, hudobnú projekciu večera doplnia v každom z klubov vynikajúci DJ-i,“ hovorí nositeľ myšlienky akcie Peter Gese.

Jednotlivé kluby, v tomto prípade domy, ponúknu hudbu rôznych štýlov: v Malej synagóge (art DOM) na Haulíkovej ulici sa predstaví ruské združenie HVARNA z Petrohradu, ktoré predstaví bieloruské pohanské rituály. Súčasťou vystúpenia bude videoprojekcia ukrajinskej umelkyne tvoriacej v sprievode emotívnej hudby obrazy z piesku na podsvietenom sklenom podklade. Ešte pred začiatkom koncertu Hvarny sa uskutoční v Malej synagóge výstava diel mladých umelcov.

Klub Gonzo Tavern (dnb, raggae DOM) na Štefánikovej 5 uvedie koncert kapely ABRAKA DUB, ktorá prezentuje zmes štýlov ako sú raggae, dub, jazz, blues ale aj folklór. O hudobnú produkciu sa postarajú aj DJ-i Stanley a Stroho.

V Rock Café na Štefánikovej (rock DOM) vystúpi skupina FEELME, za mix sa postaví DJ KYSO.

H Ten Podnik (nujazz, funk, break, latino DOM) na Štefánikovej 18 privíta vo svojich priestoroch skupinu JAZZTER. Večerom prevedie DJ KOKI.

V Motorbare Rock&Blues (rock ‚n roll DOM) na Šrobárovej ulici sa uskutoční koncert legendárneho zoskupenia KARPATSKÉ CHRBÁTY, rokenrolový večer spestrí aj produkcia DJ MUSA.

A napokon – bar MilCode (hip hop DOM) na Hornopotočnej ulici v priestoroch U kráľa Ľudovíta sa pripravuje prekvapenie pre všetkých fanúšikov hip hopu a čiernej muziky. Za gramce sa postaví DJ DASEX.

Začiatky jednotlivých živých vystúpení sú prispôsobené tak, aby si hudobní fajnšmekri mali možnosť vypočuť v priebehu večera všetkých šesť koncertov. „Ľudia budú mať najmenej 15 minút, aby sa presunuli z jedného podniku do druhého. Vzhľadom na to, že kluby sú dosť blízko, nebude problém, aby v prípade záujmu mali návštevníci možnosť stihnúť všetky koncerty,“ pripomenul Gese a zdôraznil, že väčšina interpretov vystúpi bez nároku na honorár a do Trnavy pricestujú prakticky len za cestovné náklady.

Turné po trnavských hudobných kluboch bude nielen oslavou slobody, mladých ľudí a hudby, ale ponesie v sebe aj myšlienku dobročinnosti. „Výťažok z podujatia venujeme na dobročinné účely. Zatiaľ nechcem konkretizovať, pretože pôjde o prekvapenie. Verejnosť sa však cez médiá dozvie, ako sme použili prostriedky získané zo vstupného,“ sľubuje.

Výška vstupného na 6 koncertov a párty v 6 podnikoch je v tomto prípade symbolických 5 eur.

Aktuálne informácie nájdete aj na Facebooku.

LIVE koncerty:
19:00 HVARNA (Rus) – Malá Synagóga
20:00 ABRAKA DUB – Gonzo Tavern (ex pub77)
21:00 FEELME – The JAM – ROCK cafe
22:00 JAZZTER – TEN podnik
23:00 KARPATSKÉ CHRBÁTY – MOTOBAR Rock&Blues
24:00 HIP-HOPové prekvapenie – MilCode

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2011 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.