reklama

Trnavčania oslávia výročie Nežnej šiestimi živými koncertami v rámci akcie FreeDom

Symbolické odbúranie hraníc v podobe slobodného prístupu do šiestich trnavských klubov na jednu spoločnú vstupenku, koncerty, produkcia DJ-ov prezentujúcich viacero hudobných štýlov, a tiež výstava mladých umelcov. Takýmto originálnym spôsobom si pripomenieme v Trnave 16. novembra výročie Nežnej revolúcie a Deň boja za slobodu a demokraciu v rámci nového podujatia FreeDom.

freeDOM je vlastne slovnou hračkou. Za týmto názvom sa skrýva okrem anglického slova „sloboda“ aj označenie „otvoreného domu“.

„V novembri 1989 sme si vybojovali v našej krajine slobodu. V predvečer tohto sviatku chceme túto dôležitú udalosť našich dejín osláviť formou projektu FreeDom, do ktorého sa zapája šesť trnavských hudobných klubov. V podnikoch vystúpi šesť kapiel so živými koncertami, hudobnú projekciu večera doplnia v každom z klubov vynikajúci DJ-i,“ hovorí nositeľ myšlienky akcie Peter Gese.

Jednotlivé kluby, v tomto prípade domy, ponúknu hudbu rôznych štýlov: v Malej synagóge (art DOM) na Haulíkovej ulici sa predstaví ruské združenie HVARNA z Petrohradu, ktoré predstaví bieloruské pohanské rituály. Súčasťou vystúpenia bude videoprojekcia ukrajinskej umelkyne tvoriacej v sprievode emotívnej hudby obrazy z piesku na podsvietenom sklenom podklade. Ešte pred začiatkom koncertu Hvarny sa uskutoční v Malej synagóge výstava diel mladých umelcov.

Klub Gonzo Tavern (dnb, raggae DOM) na Štefánikovej 5 uvedie koncert kapely ABRAKA DUB, ktorá prezentuje zmes štýlov ako sú raggae, dub, jazz, blues ale aj folklór. O hudobnú produkciu sa postarajú aj DJ-i Stanley a Stroho.

V Rock Café na Štefánikovej (rock DOM) vystúpi skupina FEELME, za mix sa postaví DJ KYSO.

H Ten Podnik (nujazz, funk, break, latino DOM) na Štefánikovej 18 privíta vo svojich priestoroch skupinu JAZZTER. Večerom prevedie DJ KOKI.

V Motorbare Rock&Blues (rock ‚n roll DOM) na Šrobárovej ulici sa uskutoční koncert legendárneho zoskupenia KARPATSKÉ CHRBÁTY, rokenrolový večer spestrí aj produkcia DJ MUSA.

A napokon – bar MilCode (hip hop DOM) na Hornopotočnej ulici v priestoroch U kráľa Ľudovíta sa pripravuje prekvapenie pre všetkých fanúšikov hip hopu a čiernej muziky. Za gramce sa postaví DJ DASEX.

Začiatky jednotlivých živých vystúpení sú prispôsobené tak, aby si hudobní fajnšmekri mali možnosť vypočuť v priebehu večera všetkých šesť koncertov. „Ľudia budú mať najmenej 15 minút, aby sa presunuli z jedného podniku do druhého. Vzhľadom na to, že kluby sú dosť blízko, nebude problém, aby v prípade záujmu mali návštevníci možnosť stihnúť všetky koncerty,“ pripomenul Gese a zdôraznil, že väčšina interpretov vystúpi bez nároku na honorár a do Trnavy pricestujú prakticky len za cestovné náklady.

Turné po trnavských hudobných kluboch bude nielen oslavou slobody, mladých ľudí a hudby, ale ponesie v sebe aj myšlienku dobročinnosti. „Výťažok z podujatia venujeme na dobročinné účely. Zatiaľ nechcem konkretizovať, pretože pôjde o prekvapenie. Verejnosť sa však cez médiá dozvie, ako sme použili prostriedky získané zo vstupného,“ sľubuje.

Výška vstupného na 6 koncertov a párty v 6 podnikoch je v tomto prípade symbolických 5 eur.

Aktuálne informácie nájdete aj na Facebooku.

LIVE koncerty:
19:00 HVARNA (Rus) – Malá Synagóga
20:00 ABRAKA DUB – Gonzo Tavern (ex pub77)
21:00 FEELME – The JAM – ROCK cafe
22:00 JAZZTER – TEN podnik
23:00 KARPATSKÉ CHRBÁTY – MOTOBAR Rock&Blues
24:00 HIP-HOPové prekvapenie – MilCode

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2011 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.