reklama

Organizátori akcie FreeDom venovali výťažok zo vstupného postihnutým deťom

Výťažok z podujatia FreeDom, organizovaného 17. novembra 2011 viacerými trnavskými hudobnými klubmi pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu, sa rozhodli organizátori venovať na podporu činnosti Centra špeciálno-pedagogického poradenstva na Čajkovského ulici (CŠPP) v Trnave.

„Už počas príprav akcie nás napadla myšlienka pridať ďalší rozmer v podobe charitatívneho výťažku. Jeden z našich priateľov navrhol práve detské intergačné centrum na sídlisku Prednádražie, pretože pozná jeho činnosť a neľahké podmienky, v ktorých inštitúcia funguje,“ vysvetlil jeden z organizátorov série hudobných koncertov pod hlavičkou FreeDom Peter Gese.

Partia majiteľov klubov a organizátorov prišla odovzdať výťažok zo vstupného v hodnote 600 eur prakticky bez ohlásenia. V centre o zámere skupiny mladých ľudí nemali ani tušenia. O to väčšie bolo prekvapenie zamestnancov aj riaditeľky Márie Šimončičovej z nečakaného daru.Nečakaný dar prijali v centre s radosťou aj dojatím

CŠPP je štátnou rozpočtovou organizáciou. Zdrojmi financovania sú ministerstvo školstva, rodičia a sponzori. CŠPP bolo prvým zariadením svojho druhu na Slovensku a funguje 18 rokov. Jeho prioritnou úlohou je pomáhať postihnutým deťom a ich rodičom formou poskytovania komplexnej starostlivosti z pohľadu zdravotníckej, školskej aj sociálnej v integrácii do spoločnosti.

„Stále nemôžem uveriť, že vás napadla takáto krásna myšlienka. Som nesmierne šťastná a chcem vám veľmi pekne poďakovať za tento nečakaný dar,“ vyjadrila vďaku dojatá pani riaditeľka Šimončičová.

Centrum použije získané prostriedky na nákup zdravotníckych pomôcok, vďaka ktorým sa zlepšuje fyzická kondícia detských klientov.

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2011 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Organizátori akcie FreeDom venovali výťažok zo vstupného postihnutým deťom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.