reklama

Výročie pádu režimu si Trnavčania pripomenú koncertmi v rámci akcie FreeDom 2013

Hudobní fanúšikovia a návštevníci trnavských klubov budú po roku opäť symbolicky búrať hranice.

Výročie Nežnej revolúcie a pádu bývalého režimu si pripomenú sériou koncertov na troch miestach s jednou vstupenkou, za ktorú dostanú päť koncertov kvalitných kapiel aj DJ-skú produkciu.

Druhého ročníka ackie FreeDom sa zúčastňujú Malá synagóga, Art klub a Ten! Podnik. Organizátorom je trnavský produkčný tím Dimenzia.

Názov podujatia FreeDom je vlastne slovnou hračkou. Za týmto názvom sa skrýva okrem anglického slova „sloboda” aj označenie „otvoreného domu”.

dic-2

Výťažok z prvého ročníka venovali organizátori na podporu činnosti Centra špeciálno-pedagogického poradenstva na Čajkovského ulici v Trnave

V novembri 1989 sme si vybojovali v našej krajine slobodu. V predvečer tohto sviatku chceme túto dôležitú udalosť našich dejín osláviť formou projektu FreeDom, do ktorého sa zapája niekoľko trnavských hudobných klubov. V podnikoch vystúpi viacero kapiel so živými koncertami, hudobnú projekciu večera doplnia v každom z klubov vynikajúci DJ-i,” hovorí nositeľ myšlienky akcie Peter Gese z produkčnej spoločnosti Dimenzia.

Celú akciu spustí „warmup“ v Art klube už v piatok 15. novembra DJ KOKI a v sobotu 16. novembra od 19. hodiny ponúknu jednotlivé kluby hudbu rôznych štýlov.

Program FreeDom 16. novembra 2013:
19:00 – MALÁ SYNAGÓGA – MAOK
20:30 – ART KLUB – GONSOFUS
21:30 – TEN! PODNIK – MR MOON
22:30 – ART KLUB – FROM OUR HANDS
24:00 – TEN! PODNIK – FUNKADELIC BROTHERS

V priebehu celej noci, aj medzi vystúpeniami kapiel, budú hrať DJ-i. V Art klube DJ GONZO a v TEN!Podnik DJ KOKI.

Začiatky jednotlivých živých vystúpení sú prispôsobené tak, aby si hudobní fajnšmekri mali možnosť vypočuť v priebehu večera všetky koncerty.

Ľudia budú mať najmenej 15 minút na to, aby sa presunuli z jedného podniku do druhého. Keďže kluby nie sú od seba ďaleko, nebude problém, aby v prípade záujmu mali návštevníci možnosť stihnúť všetky koncerty,” pripomenul Gese a zdôraznil, že väčšina interpretov vystúpi bez nároku na honorár a do Trnavy pricestujú prakticky len za cestovné náklady.

Turné po trnavských hudobných kluboch bude nielen oslavou slobody, mladých ľudí a hudby, ale rovnako ako pred rokom ponesie v sebe aj myšlienku dobročinnosti.

Výťažok z podujatia venujeme na dobročinné účely. Zatiaľ nechcem konkretizovať, pretože pôjde o prekvapenie. Verejnosť sa však cez médiá dozvie, ako sme použili prostriedky získané zo vstupného,” sľubuje.

Výška vstupného na všetky koncerty a párty v podnikoch je v tomto prípade symbolických 5 eur.

Plagát:
freedom-plag

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2013 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výročie pádu režimu si Trnavčania pripomenú koncertmi v rámci akcie FreeDom 2013”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.