reklama

17. november – symbol, na ktorý nesmieme zabudnúť

Zástupcovia Kresťanskodemokratického hnutia v Trnave si položením venca k pamätníku obetiam nespravodlivo stíhaných pripomenuli pamiatku výročia sedemnásteho novembra.

Delegáciu KDH tvorili poslanci NR SR Július Brocka a Alojz Přidal a poslanci Trnavského samosprávneho kraja Štefan Bošnák a Bohumil Chmelík.

Alojz Přidal považuje sedemnásty november za najväčší symbol túžby Čechov a Slovákov po slobode a zároveň odhodlania bojovať za ňu: „Udalosti spred viac ako dvadsať rokov, ktoré sa udiali 16. novembra v Bratislave a následne na druhý deň v Prahe vo mne stále vyvolávajú zimomriavky a zároveň hrdosť. Sedemnásty november je symbolom, na ktorý nesmieme nikdy zabudnúť. Aj umiestnenie tohto pamätníka na Rázusovej ulici je symbolické. Práve v susediacej budove Okresného súdu komunistický režim nespravodlivo odsudzoval mnohých nevinných občanov,“ uviedol A. Přidal.


Foto zľava: B. Chmelík, J. Brocka, A. Přidal a Š. Bošnák

Protestného zhromaždenia na Hodžovom a Hviezdoslavovom námestí v Bratislave 16. novembra 1989 sa zúčastnilo asi tristo slovenských študentov.

Na druhý deň špeciálne jednotky brutálne potlačili zhromaždenie vysokoškolských študentov v Prahe.
Následné protesty prerástli do celonárodných protikomunistických manifestácií, ktoré viedli k pádu totalitného komunistického režimu v Československu.

Branislav Jáger

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2012 9:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “17. november – symbol, na ktorý nesmieme zabudnúť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.