reklama

Trnavčania budú spomínať na November ’89

Pri príležitosti 25. výročia Novembra ´89 sa v utorok 18. novembra uskutoční spomienkové podujatie venované historickým udalostiam, ktoré významne zmenili život troch generácií.

Stretnutie všetkých Trnavčanov, ktorí chcú svojou prítomnosťou podporiť a oživiť ideály Novembrových dní, sa začne o 17.30 pri pamätnej tabuli na Divadle Jána Palárika, pokračovať bude v Zrkadlovej sieni divadla.

november-t
Trnavčania demonštrovali proti režimu pred budovou divadla

V hudobno-slovnom pásme oživia svoje spomienky a vyjadria názory na vtedajšie dianie a našu súčasnosť 25 rokov po… herci Marián Geišberg, Vladimír Oktávec, politológovia Michal Horský a Jozef Lenč a prvý ponovembrový primátor Trnavy Imrich Borbély.

Moderátormi večera budú historik Peter Horváth a spisovateľ a publicista Pavol Tomašovič.

25. výročie pádu totality nám ponúka možnosť pozrieť sa na cestu, ktorou Slovensko prešlo počas uplynulého štvrťstoročia, z pohľadu troch generácií. Z ľudí, ktorí väčšinu života prežili v socializme, sú už dnes dôchodcovia. Ďalšiu veľkú vekovú skupinu tvorí generácia, ktorej život preťal novembrový prevrat na dve približne rovnaké polovice.

Dnes dorastá aj generácia, ktorá väčšinu, alebo celý svoj život prežila v novom systéme.

Srdečne vás pozývame. Príďte si zaspomínať na November ´89 – 25 rokov po…

Organizátormi podujatia sú Trnavský samosprávny kraj, Mesto Trnava, Trnavská univerzita, Univerzita sv. Cyrila a Metoda, Materiálovotechnologická fakulta STU v Trnave.

Na príprave podujatia sa podieľajú Divadlo Jána Palárika, Knižnica Juraja Fándlyho a Trnavské osvetové stredisko.

(TS mesta Trnava)

Pozvánka:
november-25r

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2014 18:59. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.