reklama

Podujatie „17. november – Pocta slobode” pozýva Trnavčanov do centra mesta

Pred 29. rokmi prišli Trnavčania na námestie vyjadriť svoj nesúhlas s totalitným režimom. Trnava bola popri Bratislave prvým mestom, kde sa štrajkovalo už od 23. novembra. Koncom mesiaca sa tu konal míting s rečníckou tribúnou na balkóne trnavského divadla. A práve preto, že pokladáme za dôležité pripomínať si hodnotu slobody, sme spojili sily.

V spoločnom programe, ktorý tvorí Nádvorie, priestor súčasnej kultúry, Trnavský samosprávny kraj, Mesto Trnava, Divadlo Jána Palárika a Trnavské rádio, vás srdečne pozývame na podujatie „17. november – Pocta slobode”.

V sviatočnú sobotu 17. novembra sa program začne koncertami na Trojičnom námestí. O 16.00 hodine vystúpi Dano Heriban s projektom Čosi úsmevné, po ňom zahrá skupina Korben Dallas. Pre všetkých, ktorí sa nemôžu zúčastniť, bude koncert Korben Dallas naživo vysielať Trnavské rádio.

Na Nádvorí, priestore súčasnej kultúry, vznikne dočasné pietne miesto, kde môžu návštevníci v tichosti zapáliť sviečku. Videoprojekcia na budove pripomenie brutálny zásah totalitnej moci počas Sviečkovej manifestácie v marci 1988. A práve jej tridsiate výročie si pripomíname tento rok.

Okrem bohatého kultúrneho programu udelí Trnavský samosprávny kraj po prvýkrát v histórii v priestoroch Divadla Jána Palárika Cenu slobody Antona Srholca. Tou si uctí osobnosti bojujúce za hodnoty slobody a demokracie.

V rámci Noci divadiel odvysiela z jeho dosiek Trnavské rádio výber z krátkych dialógov najlepších českých autorov pod názvom „Od Čapka po Havla“. Čítanie bude sprevádzané piesňami Marty Kubišovej v podaní Silvie Soldanovej a Moniky Potokárovej.

Pripravená je polnočná prehliadka zákulisia, dvor divadla bude miestom spomienky na 100 rokov boja za slobodu. Po polnoci v divadle zažijete tematickú československú Retropárty. Program v divadle bude pokračovať až do nasledujúceho rána.

(TS)

PROGRAM PODUJATIA

Trojičné námestie:
16.00 – 17.00 Dano Heriban, Čosi úsmevné (koncert)
17.30 – 18.30 Korben Dallas (koncert)

Nádvorie, priestor súčasnej kultúry:
15.00 – 00.00 Sviečková 1988 (spomienka na 30. výročie, videoprojekcia)

Divadlo Jána Palárika:
19.00 Cena slobody Antona Srholca a talkshow Pred oponou
22.00 Noc divadiel: #stagestream
00.00 Nočná prehliadka a československá Retropárty spojená s možnosťou prespať v divadle a
dobrými raňajkami v ranných hodinách

Podrobnosti a aktuálne informácie sú na facebookovej stránke podujatia a na nižšie uvedených
weboch:

www.facebook.com/events/367579300644633/
www.nadvorie.com
www.djp.sk
www.trnava.sk

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2018 17:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Podujatie „17. november – Pocta slobode” pozýva Trnavčanov do centra mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.