reklama

Veteránska spanilá jazda Trnavských 100 km odštartuje z centra mesta už túto sobotu

Už po dvadsiatyštvrtý raz vyštartujú z centra Trnavy historické vozidlá na trasu Trnavských 100 km. Obľúbenú veteránsku jazdu, ktorá púta pozornosť nielen obyvateľov mesta, ale aj širokého regiónu, organizuje už tradične Klub historických vozidiel – Oldtimer Club Trnava.

Štart účastníckych veteránov sa uskutoční pred Divadlom Jána Palárika v sobotu 14. augusta 2021 o 10. hodine. Nablýskaní historickí krásavci na dvoch a štyroch kolesách sa začnú sústreďovať v centre mesta už hodinu predtým, čo je príležitosť pre každého, kto si chce vozidlá pozrieť zblízka.

Ako nám prezradil organizátor Trnavských 100 km Miloš Krištofík, na štarte očakávajú viac ako štyri desiatky automobilov a do desať motoriek.

„V tomto roku budú iste najväčšími hviezdami dva veterány s veľkým „V“. Pôjde o automobily, ktoré boli vyrobené v prvom desaťročí 20. storočia, ich vek teda už dávno prekročil stovku,“ poznamenal Krištofík.


Štart podujatia bude opäť pred divadlom

FOTO: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Už 24. edícia Trnavských 100 km bude rovnako ako vlani jednodňovou akciou. Väčšina účastníkov pricestuje z Českej republiky a Slovenska.

Jazda odštartuje v Trnave a skončí sa podvečer na Smolenickom zámku. Trasa povedie po cestách v okolí Trnavy, Čachtíc, Starej Turej, Myjavy a Záhoria.

V tomto roku veterány vynechajú tradičnú popoludňajšiu zastávku na parkovisku pri Mestskej športovej hale, keďže parkovisko je obsadené.

Od divadla sa bude konvoj historických vozidiel presúvať v smere na Dolnú a Hornú Krupú, Naháč, Dechtice, Nižnú a Veľké Kostoľany.

Trasa ďalej vedie do Čachtíc a pokračuje na myjavské kopanice. Do Smoleníc prídu veterány od Záhoria a Bukovej.

Kompletnú trasu nájdete v plagáte pod článkom.

Ulož ako PDF
Napísal 10. augusta 2021 11:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.