reklama

Veteránske automobilové klenoty sa opäť stretnú na podujatí Trnavských 100 km. Vidieť ich môžete nielen v meste, ale aj v širokom okolí

Jedno z popredných podujatí svojho druhu na Slovensku – Trnavských 100 km, odštartuje z centra mesta už v sobotu 12. augusta 2023. Tradičný a medzi Trnavčanmi veľmi obľúbený zraz veteránskej automobilovej klasiky vyštartuje už po 26. raz.

Organizátorom Trnavských 100 km je domáci Klub historických vozidiel, zakladateľom akcie je milovník veteránov Miloš Krištofík.

Ako uviedol, napriek nepriazni vedenia trnavskej radnice, ktorá nepovolila tradičný štart pred Divadlom Jána Palárika a výstavu historických klenotov na dvoch či štyroch kolesách pri „trojičke“, štart napokon bude priamo v centre mesta na pozemkoch pri Dome kultúry.

„V tomto roku sa nám prihlásilo takmer šesťdesiat účastníkov, viac ako 50 krásnych áut a šesť motoriek. S účasťou a veľkým záujmom o toto podujatie medzi nadšencami a majiteľmi veteránov nielen zo Slovenska sme veľmi spokojní. Medzi najväčšie klenoty možno považovať Renault Landaulet z roku 1912, legendárne Fordy model T, Packardy z dvadsiatych rokov, Lagondu Rapier z roku 1935, Austin Vanden Plas Princess a mnohé ďalšie,“ priblížil.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Spanilá jazda veteránov odštartuje postupne od 10. hodiny, účastnícke vozidlá sa budú v centre mesta zhromažďovať hodinu pred štartom.

Z námestia povedie trasa cez Hviezdoslavovu, Hollého, Rybníkovú a Bučiansku smer obchvat, z ktorého naberú autá a motorky smer Zavar, Dolné Lovčice, Brestovany, Bučany, Trakovice a Hlohovec, kde bude na námestí zastávka od 10.45 do 11.30 hodiny.

Následne sa konvoj bude presúvať na Tepličky, Horné Otrokovce, Orešany, Bzince a Radošinu, kde bude od 12.15 hodinová prestávka.

Z Radošiny naberú veterány smer späť do nášho regiónu cez Ardanovce, Šalgovce, Svrbice, Ratnovce, Sokolovce, Jalšové, Koplotovce, Hlohovec, Trakovice a Malženice zamieria naspäť do cieľa, ktorý sa nachádza v areáli pivovaru Sessler Pri kalvárii.

Tu budú vystavené vozidlá približne od 14.30 do 17. hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 8. augusta 2023 12:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.