reklama

Po cestách v regióne sa budú cez víkend premávať automobilové klenoty. V piatok štartuje Trnavských 100 km

Klub historických vozidiel Trnava finišuje s prípravami 18. ročníka tradičného podujatia Trnavských 100 km. Štart vzácnych veteránov – historických automobilov aj motocyklov – bude na Hviezdoslavovej ulici v piatok 14. augusta predpoludním.

Podľa slov spoluorganizátora podujatia Miloša Krištofíka z Oldtimer clubu Trnava v tomto roku privítajú na štarte takmer polstovku historických vozidiel a viac ako 20 motocyklov.

„Sme radi, že k nám opäť príde mnoho zaujímavých a ojedinelých expemplárov, ktorých sa vyrobilo a zachovalo len niekoľko kusov. Viaceré z týchto vozidiel pochádzajú z obdobia pred II. svetovou vojnou,“ skonštatoval.

trnavskych100km
Defilé účastníkov bude už tradične v centre Trnavy

Na majiteľov a vodičov, aj ich skvostné historické kúsky, čaká v závere týždňa vďaka horúcemu počasiu tvrdá skúška.

„Veríme, že počasie všetci zvládnu, ľudia aj stroje. Už teraz vieme, že to bude náročné,“ poznamenal Krištofík.

Perličkou trasy je kopcovitý úsek lesnej asfaltovej cesty z Majdánskeho v Horných Orešanoch do Dolian, ktorý preverí nielen stroje, ale vodičské umenie.

Trasa Trnavských 100 km je rozdelená do dvoch dní. V Trnave sa účastníci podujatia ukážu okrem piatkového slávnostného štartu aj v sobotu popoludní na parkovisku pred reštauráciou Relax.

Trasa Trnavských 100 km:

Piatok 14. augusta:

Trnava (Hviezdoslavova ulica, 10.00 h)
Dolné Dubové
Chtelnica
Vrbové
Krajné
Myjava
Poriadie
Hrachovište
Stará Turá
Hrachovište
Čachtice
Vrbové
Smolenice (zámok)

Sobota 15. augusta:

Smolenice (zámok, 9.30 h)
Lošonec, Majdán
Doľany
Borová
Trnava (Relax, 12.00-16.00)
Suchá and Parnou
Horné Orešany
Smolenice (zámok)

trnavskych100-2015

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2015 11:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.