reklama

V sobotu vyštartujú z Trojičného námestia automobilové veterány. Konvoj Trnavských 100 km sa bude presúvať po cestách regiónu

Zraz historických vozidiel Trnavských 100 km odštartuje do svojho 23. ročníka v sobotu 15. augusta 2020 z Trojičného námestia. Krísne veterány absolvujú počas soboty spanilú jazdu po cestách nášho regiónu.

Klub historických vozidiel Oldtimer Club Trnava organizuje 23. ročník zrazu historických vozidiel Trnavských 100 km. Slávnostný štart sa uskutoční v sobotu 15. augusta na Trojičnom námestí v Trnave medzi 9.30 – 11. hodinou.

Ako uviedol jeden z organizátorov akcie Miloš Krištofík, na štarte očakávajú organizároti približne 50 automobilov a 10 motocyklov. Kvôli súčasnej situácii bude podujatie jednodňové, po minulé roky sa akcia konala počas dvoch dní.

Ilustračné foto

„Väčšina vozidiel bude zo Slovenska, Čiech a Moravy. Na štarte privítame mnoho krásnych átu a motoriek, chábať nebudú značky ako napríklad Mercedes, Tatra, Cadillac, BMW, Aero, Citroën či Škoda,“ poznamenal Krištofík.

Tohtoročná trasa je kratšia ako v minulosti. „Dôvod je jednoduchý. Väčšinou sme mali zastávky v obciach a mestách ďalej od Trnavy. Mám dosť starostov priateľov a trošku nám vytýkali, že nezastavujeme v blízkych obciach pri Trnave. Tak tento rok stojíme hneď v prvej obci Špačince,“ doplnil.

Z Trojičného námestia sa budú historické mašiny presúvať do spomínaných Špačiniec, odtiaľ pokračujú v smere Dolné Dubové, Kátlovce, Dechtice, Chtelnica, Vrbové, Trebatice, Rakovice, Dubovany, Pečeňady, Malženice. Do Trnavy, pred reštauráciu Relax na Rybníkovej ulici, sa veterány vrátia po 15. hodine.

Komletnú trasu nájdete v plagáte pod článkom.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2020 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.