reklama

Trojičné námestie obsadia nablýskané veterány, konvoj sa bude dva dni pohybovať v trnavskom regióne

Milovníci automobilovej histórie si aj v tomto roku isto nenechajú ujsť prehliadku nablýskaných krásnych vozidiel a motoriek, ktoré sa budú pohybovať v Trnave a okolí 9. a 10. augusta 2019 v rámci 22. ročníka Zrazu historických vozidiel Trnavských 100 km.

Ako nás informoval organizátor podujatia Miloš Krištofík z Klubu historických vozidiel Trnava, na štarte očakávajú asi 50 strojov.

„Medzi najväčšie hviezdy budú patriť nádherná Lagonda a neprehliadnuteľný šestnásťvalcový Cadillac. Okrem slovenských zberateľov predvedú na trnavských cestách svoje veterány aj priatelia z Moravy a Čiech,“ poznamenal M. Krištofík.

Zraz historických vozidiel Trnavských 100 km bude aj v tomto roku rozdelený do dvoch dní.

Kto nebude mať možnosť pozrieť si historické vozy v piatok 9. augusta predpoludním na Trojičnom námestí, jeho šanca príde opäť v sobotu 10. augusta od 15.30 do 17. hodiny, kedy sa kolóna zastaví na parkovisku pred Relaxom na Rybníkovej ulici.

Štart je z Trojičného námestia v piatok 9. augusta o 10. hodine, prehliadka veteránov začína asi hodinu predtým.

Z námestia vyrazia účastníci na vyhliadkovú jazdu v smere do Hrnčiaroviec, Voderád, Slovenskej Novej Vsi, Cífera, Jablonca, Budmeríc, Štefanovej na Hrad Červený Kameň.

Popoludní pokračuje spanilá jazda pod Malými Karpatmi cez Pílu, Dubovú, Modru, Častú, Doľany, Horné a Dolné Orešany do Smoleníc na zámok, kde je stanovený cieľ prvej etapy.

V sobotu pokračuje druhá etapa od 9. hodiny zo Smolenického zámku cez Trstín, Bukovú, Prievaly, Jablonicu, Brezovú pod Bradlom do Košarísk, kde bude pred rodným domom M. R. Štefánika prestávka.

Ďalšia časť cesty je naplánovaná cez Čachtce, Podolie, Krakovany, Trebatice, Veľké Kostoľany, Malženice do Trnavy, kde bude avizovaná prestávka pred Relaxom.

Podvečer sa účastníci 22. ročníka Trnavských 100 km presunú do cieľa na Smolenickom zámku.


Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2019 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.