reklama

Konvoj takmer 60 historických áut a motoriek vyrazí z centra Trnavy na ďalšiu veteránsku jazdu regiónom

Zraz veteránskych skvostov Trnavských 100 km oslavuje v tomto roku jubileum – uskutoční sa 13. augusta 2022 už po dvadsiaty piaty raz.

Jazdu veteránov na dvoch či štyroch kolesách tradične organizuje Klub historických vozidiel – Oldtimer Club Trnava. Tohtoročná trasa povedie väčinou cez obce v blízkom okolí Trnavy.

„Prihlásených máme 50 automobilov a deväť motoriek. Najstarším exponátom bude vozidlo Maxwell z roku 1910. Ako každý rok, návštevníci centra Trnavy alebo tí, ktorí našu kolónu stretnú na trase, budú mať možnosť vidieť množstvo vzácnych a krásnych vozidiel,“ povedal organizátor podujatia Miloš Krištofík.


Najvzácnejším účastníkom Trnavských 100 km bude tento nádherný Maxwell z roku 1910

FOTO: Miloš Krištofík

Podujatie odštartuje obvyklou výstavou zúčastnených historických vozidiel na Trojičnom námestí v sobotu 13. augusta 2022 od 9. hodiny.

O hodinu neskôr začnú účastníci spanilej jazdy postupne opúšťať centrum Trnavy a vydajú sa na svoju trasu.

Tá povedie z Trnavy do Ružindola, Borovej, Dolian, na Majdán, do Lošonca, Smoleníc, Trstína a Dolnej Krupej, kde bude pri Apimede vyše trojhodinová prestávka.

Z Dolnej Krupej vyrazí konvoj veteránov do Hornej Krupej, Dechtíc, Kátloviec, Jaslovských Bohuníc a Malženíc, kde bude od 15.30 hodiny pätnásťminútová prestávka.

Po krátkej pauze sa historické vozidlá vydajú do Trnavy na parkovisko pred reštauráciou Relax na Rybníkovej ulici, kam dorazia približne o 16. hodine, a zotrvajú tu asi hodinu. Pokochať sa krásnymi veteránmi budú môcť opäť aj Trnavčania.

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2022 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.