reklama

Na námestí pózovali nádherné veterány, odštartovala spanilá jazda Trnavských 100 km

Potešenie oka aj ducha prinieslo zoradenie a štart 17. ročníka zrazu historických vozidiel a motoriek Trnavských 100 km v piatok dopoludnia na Trojičnom námestí.

Tradičné podujatie organizované trnavských Klubom historických vozidiel si nenechali ujsť v centre mesta stovky ľudí.

Na štartovej listine spanilej jazdy veteránov po cestách trnavského, senického či topoľčianskeho regiónu sa objavil celý zástup exkluzívnych kúskov.

Medzi najvzácnejšie exempláre patril legendárny Ford T vyrobený v roku 1926 alebo jedinečná Hispania Suiza z roku 1931 s 9,5 – litrovým dvanásťvalcovýcm motorom. Toto ohromujúce vozidlo patrí medzi posledné štyri zachované expempláre na svete a do Trnavy ho priviezol zberateľ z Českej republiky.

trnavskych100-t
Štart veteránov na Trojičnom námestí sledovalo množstvo zvedavcov

Trasa prvého dňa povedie cez Šelpice, Boleráz, Bíňovce, Trstín a Bielu Horu na Záhorie.

V piatok popoludní sa bude kolóna áut a motoriek vracať cez Bukovú, cieľ úvodnej etapy je na Smolenickom zámku.

V sobotu ráno vyrážajú účastníci zrazu zo Smoleníc cez Trnavu, Zavar, Šúrovce, Sereď do Hlohovca. Cez kopčeky za Hlohovcom prejdú do topoľčianskeho regiónu, odkiaľ sa popoludní vrátia do Trnavy.

Vychutnať si krásu a majestátnosť vyše 40 historických áut a 20 motoriek si môžete v sobotu 16. augusta od 15.30 hodiny na parkovisku pred Relaxom na Rybníkovej ulici.

Predpokladané prejazdy ušľachtilých strojov jednotlivými úsekmi si môžete pozrieť na priloženom plagáte.

FOTOGALÉRIA:

Plagát:
trnavskych100km-2014

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2014 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.