reklama

FOTO: Trnavčania na pokojnom zhromaždení odkázali, že stoja za ukrajinským ľudom

Podporu Ukrajine v boji proti invázii ruskej armády vyjadrilo na verejnom zhromaždení pred trnavskou radnicou asi 500 ľudí.

Pokojné zhromaždenie trnavskej verejnosti sa v pondelok 28. februára 2022 obišlo bez príhovorov a veľkých slov.

„V posledných dňoch toho bolo povedané veľa. My sme sa rozhodli pokojnou cestou ukázať našim priateľom na Ukrajine, že stojíme za nimi a želáme si pre ich krajinu mier,“ skonštatovala organizátorka podujatia Zuzana Šujanová.

Na zhromaždení sa zúčastnili Trnavčania naprieč generáciami, svoj postoj prišli pokojným spôsobom vyjadriť ľudia od tínedžerského veku po seniorov.

Symbolickú podporu vyjadrili potleskom, z davu sa niekoľkokrát ozval aj dnes už preslávený výrok pohraničníkov z Hadieho ostrova, ktorí sa odmietli vzdať ruskej vojnovej lodi.

„Ďakujeme vám za účasť, podporu a solidaritu s ukrajinským ľudom, ktorý bojuje s agresorom. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli prostredníctvom zbierok,“ vyjadrili svoju vďaku organizátori.

 

VIDEO:

FOTO:

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2022 20:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.