reklama

Hvezdáreň M. R. Štefánika si uctí pamiatku velikána našich dejín na Hlohovskom zámku

Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci pozýva na podujatie venované výnimočnej osobnosti, po ktorej nesie svoje meno.

V piatok 21. júla 2023 sa na Hlohovskom zámku pri príležitosti 143. výročia narodenia Milana Rastislava Štefánika uskutoční spomienkové popoludnie na velikána našich dejín.

Program naplnia dve prednášky, slávnostné odhalenie busty M. R. Štefánika, vernisáž výstavy, ako aj pozorovanie Slnka astronomickými ďalekohľadmi.

Vstup je voľný, na podujatie je však nutné sa vopred objednať: objednavky@hvezdaren.org, tel. 033-730-1828, www.hvezdaren.org.

Program podujatia:
16:00 dr. V. Rušin: Bol Štefánik naozaj vedec?
17:00 dr. P. Kanis: Prínos M. R. Štefánika k slobode národa
18:00 slávnostné odhalenie busty M. R. Štefánika
18:20 Vernisáž umeleckej výstavy k životu M.R. Štefánika
Výstavu podporilo svojou tvorbou 16 slovenských umelco so sochárskymi, maliarskymi, sklárskymi a šperkárskymi dielami.

Od 13:00 hod. bude za priaznivých podmienok prebiehať pozorovanie slnka astronomickými ďalekohľadmi.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2023 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.