reklama

Padajúce perzeidy môžete pozorovať aj v hlohoveckej hvezdárni

Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci pozýva na nočné pozorovanie meteorického roja Perzeíd, jedného z najkrajších meteorických rokov, ktoré sa dajú počas roka vidieť.

Pre návštevníkov budú na pozorovanie k dispozícii aj teleskopy.

„V lete nie je nič príjemnejšie ako si ľahnúť, pozrieť sa hore na oblohu a kochať sa padajúcimi hviezdami. Odporúčame všetkým, aby si pre pohodlie pri pozorovaní priniesli karimatku,“ pripomína Atre Bodnárová, lektorka hvezdárne a planetária.

Ilustračné foto: pexels.com

V piatok 11. augusta 2023 sa uskutoční od 20. hodiny prednáška „Meteoroidy, meteory, meteority“.

V piatok, rovnako aj v sobotu 12. augusta od 21.30 do 00.30 bude prebiehať pozorovanie meteorov a astronomických objektov.

Vstupné na prednášku bude 3 eurá, na pozorovanie výnimočne len 2 eurá.

Počet lístkov na prednášku je limitovaný a je potrebné sa vopred objednať: mailom na objednavky@hvezdaren.org, telefonicky na 033 730 1828.

Ulož ako PDF
Napísal 3. augusta 2023 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.