reklama

Zatmenie mesiaca bude možné mimoriadne pozorovať na kúpalisku v Kamennom mlyne

Mesto Trnava pozýva verejnosť na pozorovanie najdlhšieho zatmenia mesiaca v tomto storočí, ktoré sa začne už v piatok 27. júla 2018 od 20:24 hodine. Pri tejto príležitosti bude mimoriadne otvorené kúpalisko Kamenný mlyn v piatok počas večera od 20:00 do 24:00, keďže na tomto mieste je najnižšie svetelné znečistenie v rámci Trnavy.

Pozorovanie najdlhšieho a úplného zatmenia mesiaca si budú môcť návštevníci vychutnať priamo z areálu kúpaliska na nových lehátkach, alebo na vlastnej deke. „Nakoľko pôjde o tropický večer, návštevníkom bude mimoriadne umožnené okúpať sa v obmedzenej – menšej časti bazéna, ktorá bude osvetlená a pod dozorom plavčíkov,“ informoval hovorca mesta Pavol Tomašovič.

K dispozícii bude aj bufet s občerstvením a vo vymedzenej časti areálu bude možnosť niečo si ugrilovať.

Návštevníci si môžu priniesť aj svoje jedlo na gril, ako aj vlastný gril. Zakázané bude konzumovať alkoholické nápoje a na akciu nebude umožnený vstup osobám pod vplyvom alkoholu. Zakúpiť vstupenku na podujatie v hodnote 2 eurá bude možné len priamo v pokladni na kúpalisku.

Ilustračné foto

Výhodou kúpaliska v Kamennom Mlyne je jeho rozľahlá plocha s možnosťou celodenného pobytu v prírode, pri rôznych zaujímavých hrách a samozrejme vo vode.

Kúpalisko patrí medzi najväčšie na Slovensku s plochou bazéna 6 277 metrov štvorcových, pričom jeho kapacita je 2 200 ľudí. Jeho poloha pri lesoparku vytvára optimálnu možnosť využiť ho na celodenný pobyt. Mesto investovalo posledné obdobie do jeho rekonštrukcie a výstavby plážového ihriska a detského ihriska takmer 160-tisíc eur.

Areál letného kúpaliska v Kamennom mlyne ponúka popri kúpaní sa v bazéne aj možnosť zahrať si stolný tenis, biliard, petang, stolný futbal, plážový volejbal či ruské kolky.

Cyklisti tu majú možnosť nielen bezpečne prísť po obnovenom cyklochodníku, ale aj zaparkovať a uzamknúť si bicykel.

Otváracie hodiny kúpaliska Kamenný mlyn:

Júl od 10.00 do 20.00 h a v auguste od 10.00 do 19.00 h

Zaujímavosťou kúpaliska v Kamennom mlyne, je popri viacerých ihriskách aj pružné nastavenie vstupného podľa vývoja teplôt. Ak denná teplota dosahuje 28 stupňov a viac je vstupné 2 eurá pre dospelých a 1 euro pre deti od 6 rokov

Po 15.00 hodine je vstup pre dospelých 1 euro, a pre deti od 6 rokov 50 centov. Permanentka na sedem vstupov 10 eur a 5 eur deti.

Ak teplota vzduchu nemá letnú hodnotu je priestor kúpaliska s množstvom hracích možností k dispozícii pre dospelých za 70 centov a pre deti za 50 centov.

Ľudia na dôchodku majú pondelok až piatok vstup na kúpalisko za 5 centov a v sobotu a nedeľu 1 euro. Vstupné v Trnave na obe kúpaliská tak patrí k najlacnejším na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2018 16:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.