reklama

Letná sezóna odštartovala aj v Kamennom mlyne, v Trnave fungujú dve kúpaliská

Vo štvrtok 23. kúna 2016 otvorilo sezónu vynovené kúpalisko v Kamennom mlyne. Kúpalisko Castiglione otvorili už 2. júna. Aktuálne tak fungujú v Trnave obidve mestské kúpaliská, súkromné kúpalisko na Slávii plánujú otvoriť po rekonštrukcii na konci júla.

V júni bude kúpalisko v Kamennom mlyne otvorené od 10. do 19. hodiny, v júli plánujú predĺžiť dennú prevádzku až do 20. hodiny.

Kapacita kúpaliska stačí pre 2 200 ľudí, bazén s plochou takmer 6300 m2 patrí k najväčším na Slovensku.

Mestské kúpalisko v Kamennom mlyne dostalo po mnohých rokoch novú tvár. Radnica sa rozhodla realizovať viaceré zmeny, ktoré posunú obľúbené miesto letného oddychu Trnavčanov na vyššiu úroveň (článok sme priniesli tu).

kamenny-mlyn-kup7
Kúpalisko sa nachádza v peknom prírodnom prostredí

V rámci rekonštrukcie bolo opravené dno aj bočné steny bazéna – vymenili a opravili poškodené dlaždice, povrch vyfrézovali a vyspravili dilatačné špáry. Bazén dostal aj nové modré nátery, v hlbšej plaveckej časti je z bezpečnostných dôvodov bazénové dno natreté bielou farbou.

Pribudlo aj nové detské ihrisko a ihrisko pre plážový volejbal.

Hygienu bazéna zlepšia nové brodiská či múrik, ktorý zabráni stekaniu naplavenín zo svahu pri väčších dažďoch. Na kúpalisku vymenili staré sprchy a pribudli aj nové sprchy a pitná fontánka.

Súčasné bufetové bunky zostávajú na kúpalisku tak ako boli v minulosti.

Vstupné zostáva aj po investíciách mesta zachované – 1,80 eura pre dospelých návštevníkov, 1,20 pre deti a seniorov. Novinkou je bezplatný vstup pre seniorov počas pracovných dní a zníženie vstupného pre deti do šesť rokov na 50 centov.

Fotogaléria:
kamenny-mlyn-kup1

kamenny-mlyn-kup2

kamenny-mlyn-kup3

kamenny-mlyn-kup4

kamenny-mlyn-kup5

kamenny-mlyn-kup6

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2016 14:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.