reklama

Letná sezóna v Kamenáči bude na vynovenom kúpalisku, mesto plánuje do budúcnosti jeho rozšírenie

Krajšie, bezpečnejšie a s novými atrakciami vstupuje do letnej sezóny 2016 mestské kúpalisko v Kamennom mlyne. V areáli finišujú rekonštrukčné práce, otvoriť plánujú na začiatku júla.

Mestské kúpalisko v Kamennom mlyne dostalo po mnohých rokoch novú tvár. Radnica sa rozhodla realizovať viaceré zmeny, ktoré posunú obľúbené miesto letného oddychu Trnavčanov na vyššiu úroveň.

„Kúpalisko nebolo v najlepšom technickom stave, určité problémy boli aj v otázke hygieny,“ zdôvodňuje rozhodnutie mesta investovať do obnovy kúpaliska viceprimátor Matej Lančarič.

V rámci rekonštrukcie bolo opravené dno aj bočné steny bazéna – vymenili a opravili poškodené dlaždice, povrch vyfrézovali a vyspravili dilatačné špáry. Bazén dostal aj nové modré nátery, v hlbšej plaveckej časti je z bezpečnostných dôvodov bazénové dno natreté bielou farbou.

Hygienu bazéna zlepšia nové brodiská či múrik, ktorý zabráni stekaniu naplavenín zo svahu pri väčších dažďoch.

Na kúpalisku vymenili staré sprchy a pribudli aj nové sprchy a pitná fontánka.

„V projekte sme mysleli aj na voľnočasové aktivity návštevníkov. Rozhodli sme sa zrealizovať nové ihrisko na plážový volejbal a detské ihrisko. Myslím si, že kúpalisko v Kamennom mlyne je naozaj krásne, nachádza sa v nádhernom prostredí a má ohromný potenciál,“ poznamenal Lančarič.

kamenny-mlyn-kup-t

Bazén v Kamennom mlyne vznikol už v 70. rokoch minulého storočia na mieste bývalého rybníka, ktorého dno neskôr obložili betónovými kockami.

Patrí medzi najväčšie na Slovensku, plocha dna bazéna je 6 277 metrov štvorcových. Napúšťanie bazéna trvá päť až šesť dní.

Kapacita kúpaliska je 2200 ľudí, v roku 2015 navštívilo kúpalisko 56-tisíc ľudí.

Mesto investovalo do rekonštrukcie kúpaliska a výstavby plážového ihriska a detského ihriska spolu takmer 160-tisíc eur.

Radnica chce v rozvoji kúpaliska pokračovať aj v budúcnosti. Podľa Lančariča je v pláne rozšírenie areálu do ďalších priestorov za oplotením dnešného kúpaliska, kde sa dnes nachádza starý rybník.

„Rybník a jeho okolie je možné vyšistiť a vybudovať tu nové pláže s objektom reštaurácie a sociálnym zázemím. Výrazne by sa zvýšil komfort pre návštevníkov,“ myslí si viceprimátor.

Súčasné bufetové bunky zostávajú na kúpalisku tak ako boli v minulosti.

Vstupné zostáva aj po investíciách mesta zachované – 1,80 eura pre dospelých návštevníkov, 1,20 pre deti a seniorov.

Novinkou je bezplatný vstup pre seniorov počas pracovných dní a zníženie vstupného pre deti do šesť rokov na 50 centov.

Otázkou približne dva týždne pred otvorením zostáva prevádzkovateľ kúpaliska. Peter Pejkovič, ktorý kúpalisko prevádzkuje dlhé desaťročia, dal výpoveď, ktorú neskôr podľa Lančariča stiahol.

„Nie je to definitívne rozhodnuté, prebiehajú rokovania. Prevádzka kúpaliska ohrozená nie je, mesto si dokáže zabezpečiť prevádzkovanie aj vlastnými silami cez Správu kultúrnych a športových zariadení,“ uviedol.

Primátor Peter Bročka podľa vlastných slov preferuje model prevádzkovania kúpaliska v Kamennom mlyne mestom.

„Bufetová časť môže byť oddelená, môže byť riešená subdodávateľom cez verejnú súťaž, ale jednoznačne najlepšie bude, ak si samotné kúpalisko budeme prevádzkovať sami cez Správu kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava,“ povedal Bročka.

Fotogaléria:
kamenny-mlyn-kup1

kamenny-mlyn-kup2

kamenny-mlyn-kup3

kamenny-mlyn-kup4

kamenny-mlyn-kup5

kamenny-mlyn-kup6

kamenny-mlyn-kup7

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2016 6:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Letná sezóna v Kamenáči bude na vynovenom kúpalisku, mesto plánuje do budúcnosti jeho rozšírenie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.