reklama

Verejnosť rozhoduje o zaujímavých projektoch a aktivitách zapojených do Participatívneho rozpočtu TTSK

Obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) môžu svojím hlasom rozhodnúť o tom, ktoré projekty budú podporené z finančných prostriedkov župného rozpočtu. Participatívny rozpočet sa dostal do fázy, kedy navrhovatelia projektov verejne odprezentovali svoje nápady a  prešli prvou časťou rozhodovania – hodnotením projektov zo strany jednotlivých zástupcov zastupiteľstva TTSK, úradu TTSK a občianskej spoločnosti. Do 23. mája 2019 sa uchádzajú o podporu v online hlasovaní na stránke www.tvorimekraj.sk.

„Projekty, ktoré splnili podmienky, sa uchádzajú v hlasovaní o podporu obyvateľov kraja. Tí, prostredníctvom online hlasovania s SMS overovaním, rozhodujú o tom, ktoré projekty sa budú v rámci celého kraja realizovať. Hlasovanie bude spustené do 23. mája,“ uviedol Jozef Viskupič, trnavský župan.

Zástupcovia trnavskej župy absolvovali dvanásť verejných stretnutí po celom kraji, kde v prvej fáze komunikovali s uchádzačmi o ich nápadoch a zámeroch a pomáhali s prípravou samotných projektov.

Ilustračné foto: tvorimekraj.sk

Druhé kolo stretnutí sa venovalo verejnej prezentácii projektov a ich hodnoteniu zo strany členov deliberatívneho fóra pre daný okres. Poslednou fázou je samotné hlasovanie obyvateľov kraja, ktorí rozhodnú o tom, ktoré projekty budú podporené.

Pre rok 2019 schválilo zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na projekt Participatívneho rozpočtu sumu 250 – tisíc eur.

Všetky informácie sú dostupné na stránke www.tvorimekraj.sk.

V okrese Trnava súťaží o podporu 18 projektov

V pilotnom ročníku Participatívneho rozpočtu TTSK bolo pre okres Trnava vyčlenených 58 – tisíc eur.

O podporu sa celkovo uchádzalo 24 projektov, z ktorých charakter participatívneho rozpočtu splnilo 18. Predkladatelia týchto projektov žiadajú o sumu vyše 77 – tisíc eur.

Všetky projekty z okresu Trnava si môžete pozrieť na tejto stránke.

Do výberu sa prebojovali rôznorodé projekty a aktivity kultúrneho či spoločenského charakteru, ako aj zámery v oblasti zlepšenia životného prostredia z Trnavy aj viacerých okolitých obcí.

Hlasovanie prebieha prostredníctvom internetu (link) s potvrdením cez SMS kód, zaslanie ktorého je bezplatné.

Hlasujúci môžu podporiť tri vybrané projekty z celého územia Trnavského samosprávneho kraja.

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2019 12:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Verejnosť rozhoduje o zaujímavých projektoch a aktivitách zapojených do Participatívneho rozpočtu TTSK”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.