reklama

Národný týždeň charity 2019 v Trnave aj s majstrom Európy Jánom Volkom a spartakovcami

V piatok 14. júna prídu zamestnanci trnavskej charity a ďalších partnerských organizácií zo sociálnych služieb na ulicu, aby hovorili o ich práci. Ľuďom v núdzi dokážu účinne pomáhať vtedy, ak prepájajú svoje sily. Aj preto nesie Národný týždeň charity v Trnave heslo „Spolu pomáhame viac“.

Verejnosť sa môže stretnúť s viacerými známymi ľuďmi. Národný týždeň charity v Trnave podporia svojou účasťou Ján Volko a viacerí hráči Spartaka Trnava.

Slovenská katolícka charita pozýva verejnosť na Národný týždeň charity, ktorý sa začal v nedeľu 9. júna a potrvá až do soboty
15. júna 2019. Druhý ročník celonárodného podujatia sanesie v duchu hesla Sila Charity je regiónoch.

Od Bratislavy až po Humenné Charita na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovorí viac o svojej krásnej aj náročnej práci, zmysluplnej službe v štýle caritas – lásky, ktorú chce ukázať bežným ľuďom na Slovensku – tým, ktorí potrebujú pomoc, ale aj tým, ktorí chcú sami pomáhať deťom či seniorom, trpiacim hladom, závislým, chorým, opusteným či bez strechy nad hlavou.

Ilustračné foto: Trnavská arcidiecézna charita

Slovenská katolícka charita to nie je len pomoc veriacim či zber šatstva. Aj keď SKCH na Slovensku pomáha ľuďom v núdzi už vyše 90 rokov, v spoločnosti stále prevládajú skreslené predstavy o jej fungovaní a aktivitách.

„Charita robí veľmi veľa dobrého v sociálnej oblasti na Slovensku. Zisťujeme ale, že neraz sú to dobre utajené činnosti. Ľudia, ktorí hľadajú pomoc, nevedia niekedy na koho sa obrátiť. A takisto aj ľudia, ktorí chcú pomáhať, nevedia, na ktoré dvere majú zaklopať a podať pomocnú ruku. Preto sme si povedali, že by bolo dobré slovenskej verejnosti ukázať dobrotu, ktorá sa v Charite vyrába, a preto sme prišli s konceptom Národného týždňa charity,“ vysvetľuje vznik celonárodného podujatia Erich Hulman, generálny sekretár SKCH.

Sila Charity je v regiónoch

Charita chce v 2. ročníku podujatia opäť mapovať dobrotu cez zamestnancov a dobrovoľníkov z arcidiecéznych a diecéznych charít, ktorí si v slovenských mestách a obciach pripravili zaujímavý program.

„Tento rok by sme chceli týždeň niesť v zmysle hesla Sila Charity je v regiónoch, pretože na Slovensku naozaj najviac tých charitatívnych diel je v správe diecéznych charít jednotlivých diecéz a slúžia miestnym ľuďom, miestnym komunitám v regiónoch z celého Slovenska,“ zdôrazňuje Erich Hulman.

Deň charity v Trnave začína slávením sv. omše o 9:30 pred budovou charity na Hlavnej 43 a bude pokračovať až do neskorého popoludnia.

Predstavia sa rôzne organizácie pôsobiace v sociálnej oblasti v meste Trnava a jeho okolí. Zavítajú aj futbalisti Spartaku Trnava a majster Európy v atletike Ján Volko.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2019 22:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.