reklama

Akciu piknik pre hrozbu búrok presúvajú z Promenády do Art Klubu

AKTUALIZÁCIA 26. júla o 07.28 hod.

Slovné spojenia „zmena klímy“ a „globálne otepľovanie“ sa objavujú v médiách čoraz častejšie, rovnako ako správy o roztápaní ľadovcov. Denne na nás vyskakujú rôzne katastrofické scenáre týkajúce sa našej planéty. Ako sa takáto zmena dotkne našich životov? Vieme s tým vôbec niečo spraviť alebo je všetko stratené?

V priestoroch malého amfiteátra v trnavskej Promenáde sa v sobotu 27. júla 2019 od 16.00 hodiny uskutoční piknik, ktorý bude spojený s s prednáškami a workshopmi.

Cieľom podujatia je ukázať obyvateľom Trnavy, ako sa dá žiť udržateľnejšie a šetrnejšie, a predstaviť vybrané environmentálne iniciatívy.

„Nebudeme nič predávať, ani o ničom marketingovo presviedčať. Chceme jednoducho spojiť všetkých dobrých ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí. Nechystáme predajné stránky… len si vezmite deku, do obedára dajte koláčik od mamky a strávte spolu s nami príjemné popoludnie,“ pozýva Simona Hlaváčová z trnavského Občianskeho združenia SaUvedom.


Akcia sa uskutoční v sobotu 27. júla

Všetci, ktorým záleží na našej budúcnosti a budúcnosti našej planéty sú srdečne vítaní. Stačí si priniesť vlastné občerstvenie, kamarátov, rodinu a domáce zvieratká, pohodlne sa usadiť a spraviť tak prvý krok ku pozitívnej zmene.

Návštevníkov čakajú inšpiratívne prednášky, poučné workshopy pre všetky vekové kategórie a večerné premietanie dokumentárneho filmu From Paris To Pittsburgh vysielaného v spolupráci s Channels a National Geographic.

Prítomní budú mať možnosť spoznať i rôzne lokálne iniciatívy, ku ktorým si môžu prisadnúť a porozprávať sa o ich aktivitách.

Predstavia sa napríklad: Extinction Rebellion Slovakia, Ecovengers, o.z SaUvedom, iniciatíva ŽITO s projektom Bez plastu na trh, PureLove, PACK – LESS, Natália Jedličková… o svojej snahe porozpráva nesmierne šikovná, len 7-ročná Dorotka Rovná.

O sprievodný program sa postará speváčka Mirka Kronerová.

PROMUJEME ZA KLÍMU – PROGRAM:

Upratovanie Promenády: 09:00 – 13:00
Workshopy & piknik sa začínajú: 16:00
Swap oblečenia a kníh: 16:00 – 20:00
Prednášky & hudba: 18:30 – 21:30
Premietanie filmu: 21:30

Pre viac informácií sledujte event na facebooku: https://www.facebook.com/events/2378047199141682/

Podujatie organizujú občianske združenie SaUvedom a iniciatíva ŽITO s podporou komunitného priestoru Baterkáreň, Channels, Súkromnej základnej školy BESST a JimmyMarket.eu.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2019 0:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.