reklama

Trnava a jej okolie ponúknu aj na jeseň množstvo atraktívnych podujatí

Trnava so svojím regiónom očarí v každom ročnom období. Aj počas jesene ponúka pestrý výber podujatí. Či už budete chcieť ochutnať vynikajúce víno alebo medovinu, zažiť neopakovateľné chvíle počas jesenných večerov pri hudbe, navštíviť lákavé výstavy alebo spoznať niečo nové, každý si tu príde na svoje.

TRNAVA
Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Užite si september, ktorý tento rok patrí Umeniu a zážitku v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Pripravené je pre vás množstvo podujatí, ako sú Trnavské dni, Panteón Malého Ríma 13. septembra, 14. septembra vernisáž výstavy Známe tváre trnavských rodákov a prehliadka priestorov štátneho archívu. Zároveň nahliadnite do Galérie Jána Koniarka, kde budú mať 15. septembra Deň otvorených dverí. Všetky podujatia nájdete na tejto stránke.

Výstava Belluš 120

Nazrite do dvoch významných trnavských stavieb Emila Belluša vďaka výstave Belluš 120, ktorá sa začne od 11. septembra a potrvá do konca novembra na Nádvorí. Archívne dokumenty vám priblížia vznik automatického mlynu NUPOD a Vodojemu a zároveň nahliadnete do interiéru a exteriéru. Sprievodné texty vám zase priblížia fungovanie, estetiku a hodnoty, pre ktoré sa obe stavby stali súčasťou funkcionalizmu.

Trnava očami architekta

Doprajte si netradičný zážitok, vezmite si bicykel a vyberte sa spolu s architektom naprieč Trnavou. V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa 14. septembra vydáte „Po cestách trnavského industriálu“, ktorého súčasťou je cukrovar, pôvodný Kamenný mlyn či bývalé železničné depo. Počet miest je obmedzený, a preto je potrebné si lístok vopred rezervovať. Link tu.


Ružindolská bosorka

FOTO: Trnava Tourism

Festival YouTopia

Príďte na prvý festival videa a hudby YouTopia, ktorý sa bude konať od 20. do 22. septembra na Nádvorí. Tie najlepšie a najpozoruhodnejšie hudobné videá si tak namiesto obrazoviek smartfónov či počítačov budete môcť vychutnať na veľkom plátne aj s kvalitným ozvučením. Nebude chýbať ani výber najlepších slovenských videoklipov za roky 2018 – 2019. 

Európsky týždeň mobility

Zapojte sa aj vy do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa začne 16. septembra raňajkami pre cyklistov a potrvá do 22. septembra. Tí najmenší sa môžu tešiť na víkend, kedy sa budú konať Majstrovstvá na dvoch kolesách pre deti. Ide už o šiesty ročník a prebiehať bude v južnej časti Sadu Antona Bernoláka. Okrem toho budú pre nich pripravené viaceré sprievodné aktivity, ako maľovanie kriedami, jazdy na elektrokolobežkách alebo elektrobicykloch.

Deň otvorených dverí v Divadle Jána Palárika

Milovníci divadla si v sobotu 21. septembra prídu na svoje. Divadlo Jána Palárika opäť otvára svoje dvere a pozýva malých i veľkých na Deň otvorených dverí. Tešiť sa môžete na obľúbených hercov, tvorivé dielne, prehliadky, talkshow so zaujímavými hosťami a tiež na jedinečnú atmosféru.

DOLNÁ KRUPÁ
Sonáta mesačného svitu pri splne Mesiaca

Večer 13. septembra bude v kaštieli Dolná Krupá výnimočný. Čakať vás bude o 18:00 hod. prehliadka, po ktorej sa môžete prejsť po parku, ochutnávka medoviny Apimed v jaskyni grotta a na záver si užijete spln Mesiaca za tónov známych skladieb Ludwiga van Beethovena.

SUCHÁ NAD PARNOU
Jazz vo vinohrade – Peter Lipa

Zažite unikátny večer v jednom z najkrajších slovenských vinohradov. Vo vinárstve Terra Parna si ani tento rok nenechajte ujsť Jazz vo vinohrade, ktorý bude 21. septembra. Pri vynikajúcom víne a skvelej atmosfére si vypočujete známe hity Petra Lipu, ktorý si pre vás pripravil aj novinky z albumu Podobnosť čisto náhodná.

RUŽINDOL
Ružindolská bosorka

V Ružindole sa aj tento rok zletia všetky bosorky. Nabitý program v sobotu 5. októbra od 12:00 hod. vás na námestí za obecným úradom prenesie späť do stredoveku. Okrem inscenácií sú pre vás pripravené kvízy, kreatívne dielne pre deti a v gastro zóne budete mať na výber lokálne vína či tradičné špeciality starých mám.

SMOLENICE

90 rokov jaskyne Driny

Priaznivci prírody a jaskyniarstva si prídu 28. septembra na svoje. Jaskyňa Driny oslavuje 90. výročie objavenia. Pri tej príležitosti sa zoznámite s unikátnymi historickými fotografiami objaviteľov jaskyne Driny, terénnymi exkurziami, mimoriadnym vstupom do neprístupnej jaskyne, či ďalšími aktivitami.

Nočný Medokvas

Vezmite svojich priateľov a doprajte si nevšedný zážitok na Nočnom Medokvase v sobotu 19. októbra. V areáli VČELOVINA Smolenice ochutnáte viacero druhov medoviny, medové pivo, limonády alebo sa zahrejete horúcou medovinkou. Okrem toho budú pripravené zaujímavé foodtrucky, kde si každý príde na svoje. Vybrať si môžete burger, francúzske palacinky, dobrú kávu a miešané drinky.

Strašidlá na zámku

Strašidlá, duchovia aj rozprávkové postavičky ovládnu Smolenický zámok. Piaty ročník podujatia aj tento rok počas posledného októbrového víkendu sľubuje strašidelné prehliadky a bohatý sprievodný program, ktorého súčasťou je remeselný trh, maľovanie na tvár, šermiarske vystúpenie, hod sekerou a lukostreľba.

(ts)

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, ktoré bude z dôvodu rekonštrukcie priestorov v mesiacoch september a október presťahované na Štefánikovu ulicu 4, otvorené v klasických otváracích hodinách. http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2019 9:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.