reklama

Úvodnou premiérou divadelnej sezóny bude inscenácia Tanec smrti v réžii Rastislava Balleka

Prvou premiérou Divadla Jána Palárika v sezóne 2019/2020 bude inscenácia Tanec smrti v réžii Rastislava Balleka, ktorá sa uskutoční 4.októbra o 19.00 h.

Tanec smrti je jednou z päťdesiatich ôsmich hier, ktorých je autorom August Strindberg, a patrí medzi jeho vrcholné dramatické texty, ktoré vznikli krátko pred jeho smrťou.

V našich zemepisných šírkach sa doposiaľ uvádzala len úprava Tanca smrti z pera Friedricha Dürenmata, Play Strindberg.

Tento herecký koncert z pera švédskeho klasika hovorí o nekonečnom a vášnivom zápase muža a ženy.

Ilustračné foto: DJP

Dej hry sa odohráva na malom ostrove, kde žije vojenský kapitán Edgar so svojou manželkou, bývalou herečkou, Alicou.

Manželia sa vzájomne podpichujú, trýznia, nenávidia sa, no zároveň nedokážu žiť jeden bez druhého. Svedkom týchto každodenných súbojov sa stáva ich spoločný priateľ Kurt, nechcene vtiahnutý do nekončiaceho „tanca smrti“.

Neskôr sa stretávame s ich deťmi a sledujeme rodiaci sa vzťah medzi nimi, ktorý je pokračovaním vyobrazenia vzťahu muža a ženy, ako neustáleho súboja pohlaví o moc a morálnu prevahu.

Tanec smrti ponúka veľké príležitosti pre dvoch skúsených hercov a v našom uvedení bude veľkolepým hereckým koncertom populárnych trnavských bardov Vladimíra Jedľovského a Tatiany Kulíškovej.

Okrem nich sa v inscenácii predstavia hostia Martin Hronský, Lucia Čižinská, Martin Belianský a člen nášho hereckého súboru Tomáš Mosný.

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2019 21:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.