reklama

Rozsiahly požiar skladu bazénovej chémie dostali hasiči večer pod kontrolu. Merania nepreukázali ohrozenie zdravia ľudí

V stredu 25. septembra približne o 18. hodine sa začal šíriť nad Trnavou hustý čierny dym. Obrovský požiar zachvátil objekt skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie na areáli bývalých TAZ.

Zo zasiahnutého objektu bolo podľa svedkov počuť množstvo silných rán a výbuchov.

Na mieste zasahovali profesionálni hasiči z Trnavy, ale aj dobrovoľníci zo staníc v okolitých obciach.

Obyvateľom mesta odporúčame, aby si pozatvárali okná a vyhýbali sa pobytu vonku.

AKTUALIUZÁCIE

Mesto Trnava zverejnilo o 18:34 upozornenie: „V areáli TAZ horí výrobňa bazénovej chémie, na mieste zasahujú bezpečnostné zložky. Odporúčame pozatvárať okná a zdržať sa pobytu vonku.“

Hustý dym je podľa viacerých svedkov vidieť vo vzdialenosti niekoľko kilometrov od Trnavy, v samotnom meste je cítiť silný zápach.

Polícia nariadila evakuáciu obyvateľov z bytoviek na Coburgovej ulici. „Búchali nám na dvere policajti. Vraj je mrak dymu rovno nad nami a máme opustiť byty aspoň na dve – tri hodiny,“ informovala nás čitateľka z Coburgovej ulice.

Na mieste zasahuje 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

„Požiar vznikol v sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave. Po príchode hasičov bola celá hala zachvátená plameňmi a bola v 3. fáze horenia. Hasiči sa snažia požiar dostať pod kontrolu,“ uviedla Farkasová.

Na mieste sú profesionáli z Trnavy, Galanty, Piešťan, Dunajskej Stredy a Bratislavy a dobrovoľní hasiči z obcí Voderady, Cífer, Jaslovské Bohunice, Bohdanovce nad Trnavou, Zeleneč a Križovany nad Dudváhom.

Pri boji s požiarom pomáha osem cisterien, výšková technika, ekologický automobil a evakuačný autobus HaZZ.

Do lokality Coburgovej ulice bolo podľa slov trnavskej hovorkyne KR PZ Martiny Kredatusovej vyslaných 12 policajných hliadok, ktoré zabezpečovali okolie v snahe zabrániť ľuďom dostať sa do blízkosti priestoru zasiahnutého požiarom.

O 20. hodine už hasiči hlásili, že požiar dostali pod kontrolu.

Priebežne vykonávali kontrolné merania chemického laboratória. Neboli zaznamenané hodnoty, ktoré by ohrozovali životy a zdravie obyvateľov, preto evakuácia nebola potrebná.

Do Trnavy pricestovala aj ministerka vnútra Denisa Saková.

„Práve sa nachádzam na mieste požiaru. Hasičom sa podarilo zastaviť širenie požiaru na susedné sklady. Kontrolné chemické laboratórium vykonáva merania prítomnosti nebezpečných látok v ovzduší v meste Trnava a v okolitých obciach v smere vetra. Odbor krízového riadenia Okresného úradu Trnava spolu s mestom Trnava zabezpečili varovanie a vyrozumenie obyvateľov mesta a okolitých obcí. Hasiči aktuálne zhromažďujú dostatočné množstvo penidla, aby mohli začať penový útok na halu, kde sa nachádzajú chemikálie,“ informovala Saková na svojom Facebooku o 21.45 hodine.

FOTO: (mp)


Pohľad na dym z Bottovej ulice

FOTO: (rs)


Bernolákova ulica

FOTO: (in)

FOTO: Matej Gergely

Reprofoto: Pavla Škorcová

VIDEO (autor Peter Chmela):

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2019 18:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.