reklama

Rozsiahly požiar zničil predajňu a sklad sedačiek na Trstínskej ulici. Škody predbežne vyčíslili na 500-tisíc eur

AKTUALIZOVANÉ

Nadránom v nedeľu 11. októbra 2020 zachvátil požiar sklad a predajňu sedačiek na Trstínskej ulici v Trnave. Na mieste zasahovali viac ako tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátili dvojpodlažnú budovu, v ktorej sa nachádza predajňa sedačiek. Hasiči pracujú na lokalizácii požiari aj pomocou výškovej techniky a zabraňujú jeho ďalšiemu rozšíreniu,“ informovalo Prezídium hasičského a záchranného zboru.

K udalosti bola vyslaná aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z PTEÚ MV SR v Bratislave, nakoľko škoda bola predbežne vyčislená na viac ako 200-tisíc eur.

Z dôvodu silného zadymenia vykonali pracovníci z Kontrólneho chemického laboratória z Nitry merania kvality ovzdušia.

„Neboli zaznamenané žiadne zvýšené hodnoty škodlivé pre obyvateľov,“ skonštatoval hasičský zbor.

Hasiči rozobrali časť konštrukcie strechy, cez ktorú pomocou výškovej techniky vykonávajú hasebné práce. Na mieste udalosti bol prítomný aj štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Vendelín Leitner.

Zasahujúcim hasičom sa požiar skladu a predajne podarilo lokalizovať približne o 13. hodine, teda po vyše ôsmich hodinách.

K úplnej likvidácii požiaru došlo krátko po 19.30 hodine. Materiálne škody boli predbežne vyčíslené na približne 500-tisíc eur.

FOTO: HaZZ

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2020 11:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.