reklama

Veterné počasie spôsobuje problémy, hasiči rátajú výjazdy. Polícia vystríha vodičov

AKTUALIZOVANÉ o 17:26 hod.

V pondelok 30. septembra zasiahlo trnavský región veterné počasie. Pre okres Trnav vydali vydali meteorológia výstrahu pred nárazmi vetra, ktoré môžu dosahovať rýchlosť až 85 kilometrov za hodinu.

V dôsledku silného vetra absolvovali hasiči na území Trnavského kraja v pondelok 30. septembra 2019 do 14. hodiny viac ako dve desiatky výjazdov.

Do 16. hodiny zasahovali hasiči v Trnavskom kraji už v 40 prípadoch. Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať.


FOTO: HaZZ

V prevažnej miere pomáhajú pri odstraňovaní popadaných stromov na vozovkách a zaparkovaných automobiloch a pri uvoľnených plechových strechách.

„Najvážnejšia situácia je v Nitrianskom a Trnavskom kraji, kde hasiči zasahovali už po 40 – krát v oboch krajoch,“ informovalo Prezídium HaZZ na Faceboooku.

Nepriaznivé počasie si dokonca vyžiadalo život 14-ročného školáka, ktorého v Nitre zasiahol padajúco strom. Ďalšie dve deti sa zranili.

Silný vietor má podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) fúkať v trnavskom regióne celý pondelok až do večerných hodín.

„V okrese Trnava sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 metrov za sekundu (65 – 85 km/h). Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ vystríhajú meteorológovia.

Polícia upozorňuje najmä vodičov: „V súvislosti s prudkým vetrom v niektorých častiach Trnavského kraja, vyzýva polícia motoristov, aby zvýšili opatrnosť. Rýchlosť jazdy prispôsobte aktuálnym poveternostným podmienkam. V okrese Dunajská Streda sme zaznamenali už spadnutý strom cez cestu, spadnutý strom na auto a prevrátenú vlečku. Obzvlášť pozor treba dávať s prázdnymi zaplachtovanými návesmi,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Veterné počasie nás čaká v okolí Trnavy aj v utorok. Prevažne južný vietor zafúka rýchlosťou 4 až 8 metrov za sekundu (15 až 30 km/h), v nárazoch do 14 m/s (50 km/h).

Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2019 14:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.