reklama

Medzi Bratislavskou cestou a Nerudovou ulicou má vzniknúť prepojovacia komunikácia

Mestskí poslanci súhlasili so žiadosťou o povolenie na spracovanie zmien v územnom pláne pre zámer plánovanej výstavby prepojovacej komunikácie medzi Bratislavskou a Nerudovou ulicou.

So žiadosťou o povolenie na spracovanie zmien sa na mesto obrátil projektant zámeru výstavby budúcej obchodnej zóny na Bratislavskej ceste, ktorá má vzniknúť na nezastavanej ploche oproti autosalónom.

Predmetom zmeny je doplnenie územného plánu o cestnú komunikáciu, ktorá má prepojiť Bratislavskú cestu a Nerudovu ulicu, čím sa odľahčí dopravne preťažená časť Nerudovej ulice a zároveň sa vytvorí bezpečné napojenie zóny určenej pre zamýšľanú obchodnú zónu.Zakreslenie budúcej komunikácie Bratislavská – Nerudova

Zdroj: Mesto Trnava

Výstavbu komunikačného prepojenia má z vlastných zdrojov zabezpečiť investor obchodnej zóny.

Napojenie na prepojovaciu komunikáciu navrhuje projektant z Bratislavskej cesty aj Nerudovej ulice prostredníctvom okružnej križovatky.

V predloženej žiadosti projektant uvádza, že návrh prepojovacej komunikácie s dĺžkou približne 350 metrov bol predbežne konzultovaný na Okresnom úrade Trnava, odbore cestnej dopravy a pozemných komunikácií, Okresnom dopravnom inšpektoráte v Trnave a na Krajskom dopravnom inšpektoráte PZ.

V ďalšej fáze, pred samotným schválením zmeny územného plánu, absolvuje investor viacero krokov.

Po obstaraní bude návrh zmeny predložený na verejnoprávne prerokovanie. K návrhu sa vyjadria dotknuté orgány, organizácie, právnické, fyzické osoby a dotknuté obce. Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu odboru výstavby a bytovej politiky bude materiál opätovne predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva na jeho schválenie.

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2019 17:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.