reklama

Filozofická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave pozýva verejnosť na novembrové podujatia popularizujúce vedu

Veda a technika je neoddeliteľnou súčasťou života každého občana a jej správne nasmerovanie podmieňuje ďalší rozvoj krajiny. Cieľom Týždňa vedy a techniky na Slovensku je upriamiť pozornosť širokej verejnosti na túto skutočnosť, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti vnímať vývoj a inovácie ako pozitívne faktory rozvoja našich vedomostí a tým aj vývoja našej spoločnosti a predovšetkým v mladých ľuďoch vzbudiť záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín.

Filozofická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave sa už niekoľko rokov zapája do tohto podujatia a pravidelne verejnosti ponúka bohatý sprievodný program podujatí.

Samozrejmosťou sú dni otvorených dverí, teda možnosť zúčastniť sa popri riadnych študentoch na vyučovaní, vypočuť si zaujímavé prednášky a zapojiť sa do diskusií na aktuálne prebiehajúcich seminároch či workshopoch.

Ilustračné foto

Aj tento rok filozofická fakulta ponúka celý rad špeciálnych podujatí, z ktorých väčšina sa uskutoční práve v týždni od 4. do 10. novembra 2019.

Tohtoročné podujatia zastrešujú katedry dejín a teórie umenia, histórie, klasickej archeológie, filozofie, etiky a psychológie.

Uskutočnia sa nielen v učebniach Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity, ale aj „pod strechou“ rôznych spolupracujúcich kultúrnych inštitúcií v Trnave i Trnavskom kraji, napr. v nezávislom kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4 v Trnave či vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci.

Dávame do pozornosti nielen prednášky našich domácich učiteľov a vedecko-výskumných pracovníkov, ale aj na prednášky pozvaných externých prednášajúcich zo zahraničia, rovnako tak rozhlasové diskusné relácie s našimi pedagógmi a besedy popularizujúce vedu medzi mládežou priamo na gymnáziách v Pezinku a v Piešťanoch.

Celá ponuka podujatí Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave je dostupná prostredníctvom tohto linku.

Ingrid Halászová
prodekanka pre rozvoj, informačné technológie a vonkajšie vzťahy Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity
a vedúca Katedra dejín a teórie umenia

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2019 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.