reklama

V daždivom počasí pozor na aquaplaning. Najúčinnejšie je znížiť rýchlosť

Počas dažďového počasia patrí medzi nepríjemné a nečakané nástrahy vodičov aquaplaning.

Polícia upozorňuje vodičov, aby na mokrých cestách zvýšili ostražitosť a predišli tak nehodám.

„Opatrnosť treba zvýšiť najmä na cestách a v úsekoch, kde stojí voda, napríklad tam, kde sú vyjazdené koľaje,“ pripomína hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.


Na nebezpečenstvo aquaplaningu upozorňujú aj dopravné značky

Aquaplaning je jav, kedy v dôsledku nahromadenej vody môže dôjsť k preklzovaniu alebo až k zablokovaniu kolies a automobil sa vtedy stáva neovládateľným. Pneumatika stráca kontakt s povrchom a „vznáša“ sa na vrstve vody.

„Najúčinnejšou prevenciou je zníženie rýchlosti. Jazdite s ohľadom na poveternostné podmienky a pod heslom ‚Pomaly ďalej zájdeš‘,“ vyzýva vodičov políca.

Ak sa vozidlo ocitlo v aquaplaningu, odborníci radia nebrzdiť, auto držať v priamom smere, pustiť nohu z plynu, stlačiť spojku a počkať, kým sa auto vráti opäť na pevnú podložku.

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2019 11:29. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.