reklama

Mesto vyhlásilo súťaž o získanie dotácií, z rozpočtu vyčlenilo 170-tisíc eur

Organizácie z rôznych oblastí verejného života sa môžu uchádzať o získanie dotácií z mestského rozpočtu na svoju činnosť, financovanie projektov alebo vlastných zámerov.

Mesto Trnava vyhlásilo súťaž o získanie dotácií v roku 2020 na aktivity v oblastiach športu, mládeže, výchovy a vzdelávania, záujmovej umeleckej činnosti a kultúrnych aktivít, charity, zdravotne znevýhodnených, zdravia a drogovej prevencie, ekológie, životného prostredia, adaptácie na zmeny klímy a v oblasti prorodinne orientované mesto.

Na rok 2020 mesto vyčlenilo na dotácie z vlastného rozpočtu 170 000 eur.

Žiadosti o získanie dotácií je potrebné doručiť do 14. februára 2020 na vzorových tlačivách na adresu Mesto Trnava, Hlavná 1, 917 71 Trnava.

Ilustračné foto

„Žiadosti je možné predkladať počas celého roka do vyčerpania finančných zdrojov schválených v rozpočte mesta na tento účel,“ pripomína trnavská radnica. Jednotlivými žiadosťami sa budú zaoberať v priebehu roka napríklad komisie, ktoré pracujú pri mestskom zastupiteľstve.

Vzorové tlačivá sú zverejnené na internetovej stránke mesta v sekcii Občan / Úradné tlačivá.

Každá žiadosť musí povinne spĺňať kritériá v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 482, ktorým sa určuje metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Trnavy a Všeobecne záväzného nariadenia č. 506, ktorým sa mení a dopĺňa všeobecne záväzné nariadenie č. 482, ktorým sa určuje metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Trnava.

„V zmysle tohto VZN môže každý subjekt môže predložiť v jednom roku maximálne dve žiadosti o dotáciu a ich účel sa nesmie zhodovať. Žiadosti, ktoré nespĺňajú túto podmienku, budú zo súťaže vyradené,“ upozorňuje mesto Trnava.

Dotáciu nemôže získať ani žiadateľ, ktorý v predchádzajúcom roku použil poskytnutú dotáciu na iný účel, ako bolo stanovené v zmluve, nepredložil zúčtovanie dotácie v súlade s VZN, alebo nedodržal zmluvné podmienky o poskytnutí dotácie.

Viac informácií nájdete v sekcii Mestský grantový systém, kde sú zverejnené aj mená a e-mailové adresy osôb, ktoré poskytnú uchádzačom poradenstvo v jednotlivých oblastiach a prehľady udelených dotácií v uplynulých rokoch.

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2019 13:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.