reklama

Deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity sa tento rok uskutoční 29. januára

Filozofická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave pozýva všetkých potenciálnych uchádzačov o štúdium, ich rodičov a širokú verejnosť na svoj Deň otvorených dverí. Tento rok fakulta otvorí svoje priestory posluchární i odborných pracovísk dňa 29. januára 2020, v čase od 9.00 hod. do takmer 14.00 hod.

Fakulta už tradične prichádza s ponukou zaujímavých odborných prednášok, možnosťou získať podrobné informácie o štúdiu, prípadne podiskutovať s pedagógmi fakulty i aktuálnymi študentmi.

Tento rok sú pripravené aj video-referencie od niekoľkých mimoriadne úspešných absolventov jednotlivých odborov.

V neposlednom rade je to pre budúcich študentov jedinečná príležitosť pozrieť si, ako vyzerajú priestory fakultných pracovísk a možno si už v učebniach vytypovať svoju budúcu stoličku.

Ilustračné foto: Trnavská univerzita

Pochopiteľne, oplatí sa prísť aj tým, ktorí toto podujatie vyhľadávajú kvôli zaujímavým prednáškam a diskusiám s vyučujúcimi odborníkmi. Tie sa už tradične konajú vo veľkej fakultnej aule na prvom poschodí.

Jednotlivé katedrové pracoviská zostavili aj pre tohtoročný DOD naozaj pestrý blok odborných prednášok, aby publiku sprostredkovali niektoré témy z psychológie, filozofie, etiky, politológie, sociológie, klasických jazykov, klasickej archeológie, histórie a dejín umenia zrozumiteľným a príťažlivým spôsobom.

Katedru histórie reprezentuje úvodná prednáška Michala Franka na tému vinohradníckeho súdnictva: „Ako v minulosti trestali vinohradníkov“.

Vladimír Varsik z katedry klasickej archeológie dá tipy „Kam za antickou architektúrou na Slovensku?“.

Katarína Karabová z katedry klasických jazykov sa pokúsi publiku zdôvodniť, že je aj v dnešnej dobre užitočné ovládať poznať latinčinu a Michal Zvarík z katedry filozofie nasmeruje poslucháčov na chápanie filozofie ako cesty k sebapoznaniu.

V rámci prednášok vystúpi s vysoko aktuálnou témou „Je radikalizmus a extrémizmus odpoveďou na zlyhania demokracie?“ pedagóg katedry politológie, podpredseda Národnej rady SR, Martin Klus.

Filip Uhrovič z katedry psychológie iste upúta publikum veľmi pútavou témou „Ako rozoznať manipulatívne správanie?“.

Do priam vyšetrovateľských metód skúmania dejín umenia a architektúry poslucháčov zasvätí Richard Pročka z katedry dejín a teórie umenia vo svojej prípadovej prednáške „Na začiatku bolo iba meno (Metod Zoubek, neznáma osobnosť československej architektúry)“.

Katedra sociológie si v zastúpení pedagóga Martina Fera pripravila prednášku o pracovnej motivácii a medzigeneračných vzťahoch na pracovisku a napokon o etike dobrovoľníctva poreferuje Andrea Balážová z katedry etiky.

Na záver ešte zostáva dodať, že pre tých, ktorí sa reálne rozhodujú podať prihlášku na FF Trnavskej univerzity v Trnave, má fakulta aj tento rok pripravené prihláškové tlačivá so špeciálnou pečiatkou, vďaka ktorej bude ich poplatok za prijímacie konanie znížený z 35 na 25 eur.

Informácie pre portál trnava-live.sk sprostredkovala prodekanka pre rozvoj, informačné technológie a vonkajšie vzťahy FF Trnavskej univerzity v Trnave a vedúca Katedry dejín a teórie umenia Ingrid Halászová.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2020 23:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.