reklama

Fotoriport: Pondelok ako nedeľa. Atmosféra v poloprázdnych uliciach Trnavy pripomína skôr sviatočný deň

Trnava, pondelok 16. marca 2020 predpoludním. Za normálnych okolností prvý pracovný deň nového týždňa s bežným rytmom – zaplnené cesty, ľudia pendlujúci za prácovnými povinnosťami, mládež v školských laviciach, fungujúce obchody, kaviarne, reštaurácie.

Hroziaci koronavírus a snám spojené obmedzenia však zmenili bežný a normálny život aj v našom meste. Atmosféra pondelkového predpoludnia skôr pripomínala lenivé nedeľné popoludnie alebo deň štátneho sviatku, ktorý každý, kto mohol, využil na útek z mesta do prírody.

V centre Trnavy sa pohybovalo len minimum ľudí. O niečo živšie bolo na okraji mesta pri supermarketoch, no doprava na hlavných tepnách bola na pracovný deň očivodne pokojnejšia, než obvykle.

Rady pred obchodmi s potravinami či drogériami sa veľmi skoro dopoludnia rozplynuli a nákupy prebiehali pokojne, bez zdržaní či nervozity.

Ako sa ukazuje, Trnavčania si zobrali k srdcu aj odporúčania o bezpečnosti. Veľká väčšina ľudí, odhadom 7 až 8 z desiatich, používala ochranu nosa a úst, či už išlo o klasické rúška, respirátory, šatky alebo šále.

Jeden mladý muž dokonca prechádzal Trojčným námestím v plynovej maske s filtrom.

Pozrite si atmosféru v Trnave 16. marca 2020 prostredníctvom našej fotogalérie.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2020 15:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.