reklama

Tretí prípad ochorenia COVID-19 v Trnave. Na infektológii hospitalizovali ženu, má ľahký priebeh choroby

Tretí potvrdený prípad ochorenia COVID-19 zaznamenali vo Fakultnej nemocnici Trnava v pondelok 16. marca 2020.

Prítomnosť pacienta pozitívne testovaného na koronavírus potvrdila aj samotná nemocnica.

„Ide o ženu s pozitívnou cestovateľskou anamnézou. V súčasnosti je hospitalizovaná na Klinike infektológie FN Trnava s ľahkým priebehom choroby,“ uviedla FN Trnava.

Ilustračné foto

„Žena sa v piatok 13. marca vrátila z práce v Tirolsku. Hneď po príchode ostala v domácej karanténe a po miernom zhoršení zdravotného stavu u nej bola natestovaná pozitívna diagnóza. Priebeh jej ochorenia je ľahký. Neprišla počas presunov do kontaktu s nikým okrem člena rodiny, ktorý bol a je od jej príchodu rovnako v karanténe,“ zverejnil podrobnejšie informácie so súhlasom príbuzného primátor Peter Bročka.

Prvým potvrdeným prípadom koronavírusu v Trnave bol cudzinec žijúci v Dolnom Dubovom, ochorenie mu diagnostikovali 13. marca.

V nedeľu 15. marca pozitívne testovali muža, ktorého neskôr previezli do Bratislavy.

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu platí zákaz vstupu bez ochrany tváre do priestorov Fakultnej nemocnice Trnava

Na Slovensku bolo v pondelok 16. marca potvrdených 11 nových prípadov, celkovo je 72 chorých, najviac v Bratislave.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2020 15:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.