reklama

Malí podnikatelia z Trnavy sa v ťažkých časoch spojili. Baterkáreň, Ovocno a Špajzka spúšťajú spoločnú donášku

Radi podporujete malých podnikateľov, domácich výrobcov, lokálnych farmárov a ohľaduplný prístup k prírode? Aktuálna situácia prekazila viacerým z nich svoje plány. S pribúdajúcimi týždňami sa tak snažia vymýšľať nové kreatívne riešenia, ktorými aspoň čiastočne vykrývajú straty, ktoré im obmedzenia spôsobujú. Nielen v čase krízy je dôležité si pomáhať, podporovať sa… a najmä sa adaptovať. Svoje vie o tom aj trojica trnavských obchodíkov, ktoré sa rozhodli spojiť sily a priniesť svojim zákazníkom systém spoločnej donáškovej služby.

„Tieto časy sú pre malých podnikateľov veľmi ťažké. Snažili sme sa nájsť riešenie, ako podporiť malých lokálnych obchodníkov fungujúcich na podobnej bezobalovej myšlienke. Našu spoluprácu vnímame zároveň aj ako možnosť ponúknuť zákazníkovi širšiu ponuku v podobe suchých potravín, drogérie a ovocia so zeleninou,“ hovorí Simona Hlaváčová, jedna zo zakladateliek charitatívneho obchodu Baterkáreň.

Okrem priestoru určeného na komunitné akcie a charitatívne zbierky sa v Baterkárni nachádza aj predajňa čapovanej drogérie a prírodnej kozmetiky.

Práve predajom týchto produktov sa snažia momentálne zabezpečiť budúci chod charitatívnej časti celého priestoru.

V ponuke spoločnej donášky nájdu zákazníci aj obchody Ovocno a Špajzka.

Ovocno sa aj vzhľadom na neľahkú situáciu rozhodlo podať pomocnú ruku menším a stredne veľkým lokálnym pestovateľom. Aj takouto cestou si viete priamo domov objednať čerstvé lokálne ovocie a zeleninu, domáce džemy, šťavy aj sirupy.

V sortimente bezobalového obchodu Špajzka zase nájdete výber kvalitných strukovín, ryže, korenín, semienok, sušeného ovocia a orechov.

Ako bude teda služba donášky fungovať?

Rozmyslíte si, čo vám doma chýba, stiahnite si objednávkový formulár, ktorý vyplníte a pošlete na emailovú adresu spajamesatrnava@gmail.com.

Ideálne vždy aspoň deň dopredu, platiť sa zo začiatku bude dať len v hotovosti. Donáška s ochrannými pomôckami je samozrejmosť.

„Nachádzame sa v časoch, kedy je spolupráca, vzájomná pomoc a podpora dôležitejšia ako nikdy predtým, myslime na malé lokálne ocbhodíky, ktoré do svojho podnikania dávajú všetku svoju energiu a dušu. Nákupom v malom obchodíku, plníte sny,“ dodala Simona Hlaváčová.

Aktálne informácie nájdete aj na Facebooku, link tu.

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2020 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.