reklama

V Špačinciach majú príbeh so šťastným koncom. Do dediny sa po peripetiách s hniezdom vrátila rodinka bocianov

Pred vyše rokom, po zbúraní komína v bývalom poľnohospodárskom areáli, sa zdalo, že Špačince nadobro prídu o svojich prechodných obyvateľov – bocianov, pre ktorých bol komín v Pálenici, ako túto lokalitu volajú miestni už desaťročia, ich domovom.

Keď developer v roku 2019 v rámci prípravy územia pre novú bytovú výstavbu v bývalom poľnohospodárskom areáli zbúral aj starý komín, mnohým Špačinčanom sa to nepáčilo.

Obávali sa, že bociany, ktoré patria k tradičnému koloritu obce, sa sem už nevrátia.

Zo strany miestnych obyvateľov a prostredníctvom Združenia za Naše Špačince preto zaznela voči starostovi a developerovi požiadavka, aby namiesto zbúraného komína vzniklo náhradné bocianie hniezdo.


Špačinské bociany na novom hniezde, 12. apríla 2020

FOTO: FB Združenie za Naše Špačince

„Trvali sme na tom, že Špačince musia mať svoje bociany opäť v obci,“ konštatuje predseda združenia a poslanec zastupiteľstva v Špačinciach Branislav Pastucha.

Developer v spolupráci s obcou napokon len pár desiatok metrov od miesta, kde stál kedysi pálenický komín, postavil a nainštaloval nové hniezdo.

A hoci príbehov so šťastným koncom je, zdá sa, čoraz menej, tento príbeh štastný koniec má.

„S radosťou môžem konštatovať, že v nedeľu 12. apríla 2020 dostali Špačince krásny darček, pretože sa naše bociany vrátili. Hoci niektorí to považovali za zbytočné, viacerí sme verili, že ak to nahradné hniezdo osadíme, bociany na nás nezabudnú a vrátia sa,“ informoval nás o úžasnej novinke B. Pastucha.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2020 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.