reklama

FOTO: Kostol v Jaslovských Bohuniciach sa stal dočasným útočiskom pre kŕdeľ bocianov

Vežu a strechu Kostola sv. Michala archanjela v Jaslovských Bohuniciach si v piatok 24. augusta vybral za svoje dočasné útočisko kŕdeľ bocianov bielych. Nevšedný pohľad na skupinku štrnástich bocianov potešil mnohých obyvateľov obce.

Bociany na konci augusta odlietajú do svojich zimovísk v severnej časti Afriky. Často lietajú vo väčších kŕdľoch. Pred samotným odletom sa zvyknú niekoľko dní zhromažďovať po skupinách na poliach. Posledné bociany opúšťajú naše kraje v septembri.

Tento kŕdeľ priletel do Jaslovských Bohuníc v piatok podvečer. Obyvatelia mohli pozorovať bociany oddychujúce na streche a veži kostola pred dlhou a náročnou cestou aj v sobotu ráno.

Ako poznamenala starostka Božena Krajčovičová, pre Jaslovské Bohunice je takáto návšteva ešte o čosi vzácnejšia, keďže na pravidelné hniezdenie bocianov v obci si domáci nepamätajú.

FOTOGALÉRIA (pre zväčšnie kliknite na obrázok):

Ulož ako PDF
Napísal 25. augusta 2018 8:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.