reklama

TTSK spustil karantnénne centrum v Moravskom sv. Jáne. Internát SOŠE v Trnave je v pohotovosti pre lekárov, sestričky či hasičov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sprístupnil počas Veľkonočných sviatkov nové repatriačné zariadenie na území kraja v Moravskom sv. Jáne.

Do repatriačných zariadení sú umiestňovaní všetci občania Slovenskej republiky, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Strávia v nich prvé dni karantény a budú im odobraté vzorky na testovanie prítomnosti COVID-19.

TTSK sprístupnil počas víkendu na tento účel Školu v prírode v Moravskom sv. Jáne. Ďalšie karantnénne centrum bude podľa informácií TTSK vytvorené v spolupráci s mestom Senica v Kunove.


Internát SOŠE v Trnave

FOTO: TTSK

Pohotovostné ubytovacie kapacity sú vytvorené aj v Trnave. Ide o internát Strednej odbornej školy elektrotechnickej na Sibírskej ulici.

„O jeho aktivácii sa, vzhľadom na vývoj situácie na hraniciach, neuvažuje. Kapacita iných zariadení v regióne je dostatočná. V prípade potreby tu bude možné ubytovanie pre ľudí z prvej línie – pre lekárky a lekárov, sestričky, hasičov, policajtov a šoférov,“ uviedol župan Jozef Viskupič.

Trnavský župan pripomenul, že je bezpečnejšie mať ľudí vracajúcich sa domov zo zahraničia v karantnénnych centrách, ktoré zabezpečujú hasiči, polícia a úrady verejneného zdravotníctva, ako sa spoliehať na domácu karanténu.

„Je ľudské poskytnúť na 5-7 dní strechu nad hlavou pre tých, ktorí sa vrátia. Než zistíme, či si negatívni, budú oddelení od ostatných. Ak sú pozitívni, budú zachytení testom a nákaza sa nebude šíriť ďalej,“ približil Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2020 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.