reklama

Objekt bývalej Kalokagatie navrhuje mesto určiť ako karanténne zariadenie pre ľudí bez domova

Bývalá budova Kalokagatie na Streleckej ulici má byť v prípade potreby vyhradeným karanténnym zariadením pre ľudí bez domova v rámci prevencie pred šírením ochorenia COVID-19.

Mesto Trnava navrhuje v súčasnosti nevyužívaný objekt Kalokagatie určiť ako karanténne zariadenie pre ľudí bez domova.

Samospráva pristúpi k tomuto kroku na základe uznesenia Vlády SR z 14. apríla 2020 k Plánu riešenie znižovania rizika vzniku a šírenia ochorenia COVID-19 medzi ľuďmi bez domova.


Budova bývalej Kalokagatie

Vláda v uznesení z 14. apríla 2020 schválila Plán riešenia znižovania rizika vzniku a šírenia ochorenia COVID-19 medzi ľuďmi bez domova a pri prijímaní fyzických osôb do vybraných verejných alebo neverejných zariadení sociálnych služieb podmienených odkázanosťou a centier pre rodiny s deťmi.

Primátorom miest s počtom obyvateľov nad 20 000 vláda uložila určenie karanténneho zariadenia, v ktorých bude vykonávaná izolácia ľudí bez domova.

Mestá majú zároveň zabezpečiť prítomnosť zdravotníckych pracovníkov a zamestnancov zabezpečujúcich poskytovanie sociálnej služby vo vyčlenených karanténnych priestoroch.

Určenie objektu Kalokagatie na tento účel majú ešte odsúhlasiť poslanci mestského zastupiteľstva v utorok 28. apríla.

V prípade, že návrh prejde zastupiteľstvom, mestský úrad zabezpečí všetky úkony potrebné pre zriadenie a prevádzkovanie karantnénneho zariadenia.

Poriadok a bezpečnosť bude vykonávať mestská polícia.

Budova Kalokagatie je voľná od začiatku roka 2020. Centrum voľného času na konci minulého roka presťahovalo do objektu školy V jame na sídlisku Družba.

Mesto Trnava spustilo v druhej polovici apríla preventívne testovanie ľudí bez domova na koronavírus. Všetky doterajšie testy boli negatívne.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2020 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Objekt bývalej Kalokagatie navrhuje mesto určiť ako karanténne zariadenie pre ľudí bez domova”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.