reklama

Prezidentka Zuzana Čaputová sa osobne poďakovala trnavským zdravotníkom, uznanie a vďaku vyjadrila aj ďalším profesiám

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa dnes osobne poďakovala zdravotníkom Fakultnej nemocnice Trnava za zvládnutie situácie v boji s koronavírusom.

Hlavu štátu v piatok 15. mája 2020 privítal v Trnave riaditeľ FN Daniel Žitňan.

„Všetkým vám, lekárom a zdravotníckemu personálu patrí veľká vďaka. Máme za sebou prvú skúsenosť a dúfame, že bude už len lepšie. Vďaka vám, že ste boli v prvom kontakte s ľuďmi. Je potrebné pripomenúť, čo ste doposiaľ urobili, že to neberieme ako samozrejmosť a aj naďalej sa na vás spoliehame,“ povedala v príhovore prítomným zástupcom lekárov, sestier a zdravotníckeho personálu trnavskej nemocnice Zuzana Čaputová.

Okrem ústneho poďakovania odovzdala prezidentka trnavským zdravotníčkam a zdravotníkom aj malé darčeky a kvety.

Podľa prezidentky je príbeh Slovenska v boji s koronavírusom úspešným príbehom, ktorý si všíma aj svet.

„Nemali by sme zabúdať ani na tých, ktorí boli absolútne kľúčoví a dôležití. Stretla som sa už s policajtmi, príslušníkmi ozbrojených síl, s dobrovoľníkmi, teraz s lekármi a zdravotníkmi a záchranármi. Moja cesta bude ďalej pokračovať za sociálnymi pracovníkmi, chcem sa stretnúť s učiteľmi, poďakovanie patrí predavačkám a ďalším profesiám, ktoré boli absolútne kľúčové a vyžadovali si odvahu a znamenali aj ohrozenie vlastného zdravia a zdravia svojich blízkych,“ uviedla.

Zuzana Čaputová pripomenula, že by sme si mali uvedomiť, akú dôležitú úlohu zohrali tieto profesie, napriek tomu, že často nie sú platovo alebo spoločensky docenené.

Prezidentka na záver skonštatovala, že Slovensko zvláda krízovú situáciu vynikajúco. „Táto skúsenosť bola nová a prekvapujúca pre každú krajinu, nikto nebol pripravený. My sme prijali veľmi strikntné opatrenia a prijali sme ich včas. Zároveň sa obyvatelia Slovenska správali veľmi zodpovedne, čo bolo kľúčová súčasť úspechu. Stali sme sa krajinou, ktorá sa symbolicky spája s nosením rúšok.“

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2020 11:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.