reklama

Prezidentka Čaputová pomáhala so sadením vyše 1400 nových stromov v chotári obce Križovany nad Dudváhom

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v sobotu 23. apríla 2022 zúčastnila výsadby stromov v Križovanoch nad Dudváhom.

Okrem samotnej prezidentky sa podujatia zúčastnili aj zamestnanci prezidentskej kancelárie a ich rodinní príslúšníci.

Akcia s ekologickým zámerom nadviazala na výsadbu desiatok nových stromov v chotári Križovian, ktorú v novembri 2021 zdarne uskutočnilo Občianske združenie Cez Kerestúr v spolupráci so starostkou obce a dobrovoľníkmi na hektárovom nevyužívanom obecnom pozemku.


Zuzana Čaputová počas výsadby stromov v Križovanoch nad Dudváhom

FOTO: FB Z. Čaputová

„Naším cieľom je stať sa prvou klimaticky neutrálnou inštitúciou do roku 2030 na Slovensku. Dnes sme so spolupracovníkmi z prezidentskej kancelárie a ich rodinnými príslušníkmi vysadili viac ako 1 400 medonosných a rôznych listnatých stromov. Nie je to náhoda, keďže ročne máme vysadiť viac ako tisícku stromov, aby sme vykompenzovali letecké emisie, ktoré nevieme inak eliminovať. Vždy hovorím, že prvoradým je znižovanie emisií, ktoré spôsobujú klimatickú zmenu. V rámci projektu Zelená kancelária realizujeme sadu opatrení, ktoré k nemu vedú. Napríklad zmenou prevádzky budov či postupným prechodom vozového parku na hybridy a elektromobily sa nám len za minulý rok podarilo znížiť emisie z dopravy o polovicu,“ informovala prezidentka na svojej facebookovej stránke.

Sadenie stromov sa uskutočnilo v spolupráci s obcou Križovany nad Dudváhom a Lesmi Slovenskej republiky.

K jesennej aktivite OZ Cez Kerestúr sa Z. Čaputová vyjadrila: „Veľmi ma teší, keď sa obce aktívne zapájajú do takýchto aktivít v prospech ochrany životného prostredia.“

FOTO: FB Z. Čaputová

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2022 13:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.