reklama

Prezidentka Zuzana Čaputová na návšteve Trnavy

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová pricestovala v stredu 8. júla 2020 na návštevu Trnavy. V programe oficiálnej návštevy mesta a regiónu je stretnutie so županom, primátorom, s podnikateľmi v oblasti ekologických inovácií, prehliadka galérie aj rozária a medovinárstva v Dolnej Krupej.

Na úvod dnešnej návštevy sa Zuzana Čaputová stretla so županom Jozefom Viskupičom v sídle Trnavského samosprávneho kraja.

Prezidentka sa zoznámila s prioritami župy v oblasti rozvoja sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a udržateľnej mobility či kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu.


Privítane prezidentky na Úrade TTSK, streda 8. júla 2020

Témami stretnutia na radnici s primátorom Petrom Bročkom a predstaviteľmi mesta Trnava sú dopady pandémie koronavírusu na mestá, financovanie a reforma samosprávy či kandidatúra Trnavy na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026.

Zuzana Čaputová predpoludním zavíta na stretnutie s podnikateľmi v oblasti ekologických inovácií a na návštevu Galérie Jána Koniarka v Trnave.

“Do Trnavy sa vždy rada vraciam, pretože som tu strávila časť detstva,” poznamenala na úvod s dovetkom, že na Trnavu má rodinné väzby z otcovej aj maminej strany. “S predstaviteľmi samosprávy sme sa rozprávali aj o situácii s koronavírusom. Je potrebné povedať, že samsopráva v takejto situácii zohráva absolútne kľúčovú úlohu. Veľa sme sa rozprávali o tom, ako zabezpečiť pomoc a ochranu najzraniteľnejších osôb, akými sú seniori. Som rada, že na krajskej aj mestskej úrovni som počula ambiciózne plány pokiaľ ide o budovanie kapacít, ktoré sú veľmi potrebné,” uviedla prezidentka počas tlačového brífingu na Hlavnej ulici.

Témou rozhovorov so županom či primátorom bolo aj hľadanie spôsobov na zastabilizovanie personálu opatrovateliek, ošetrovateľov či zdravotníkov.

“Rozprávali sme sa aj o tom, že pre Slovensko bude dôležitá pomoc zo strany Európskej únie v podobe Fondu obnovy. Je množstvo dobrých zámerov a projektov, ktoré aj vďaka tomuto fondu budú môcť byť financované. Práve samosprávy vedia tieto potreby veľmi dobre identifikovať,” skonštatovala.

Hlava štátu sa predpoludním stretla aj s podnikateľkami a podnikateľmi, ktorí majú podľa jej slov úspešné a inovatívne firmy a pomáhajú v ochrane životného prostredia. “Aj tu boli jednou z tém dotácie z európskych fondov. Je potrebné, aby štát odstraňoval bariéry pre podnikateľov a zároveň vytváral príležitosti aj pri získavaní európskych peňazí,” poznamenala Čaputová.

Popoludní je na programe prehliadka centra Trnavy a návšteva komunitného centra AkSen v Piešťanoch.

Záver návštevy prezidentky v trnavskom regióne sa uskutoční v priestoroch úspešného výrobcu medoviny v Dolnej Krupej, v spoločnosti Apimed, kde Zuzana Čaputová absolvuje prehliadku pivníc s archívom medoviny aj tamojšieho Rozária – parku ruží.

V stredu 8. júna 2020 sme mali česť privítať v našom meste prezidentku Slovenskej republiky Zuzanu Čaputovú.

Foto: Martin Hesko

Uverejnil používateľ Mesto Trnava Streda 8. júla 2020

PREZIDENTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ DNES NAVŠTÍVILA TRNAVSKÝ KRAJ

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozef…

Uverejnil používateľ Trnavský samosprávny kraj Streda 8. júla 2020

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2020 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

40 komentárov pre “Prezidentka Zuzana Čaputová na návšteve Trnavy”

 1. 1
  Dopad says:

  Bude velky dopad pandemie na Trnavu, ked radnica vyhlasila, ze na podielovych daniach dostala viac ako minuly rok za rovnake obdobie? By ma zaujimalo vycislenie odpusteneho najomneho. Zverejni radnica taketo udaje?

 2. 2
  ústava says:

  Nero zároveň informoval p. prezidentku, že jeho poslanci aj on sám bežne vo verejnom priestore, na sociálnych sieťach a MZ urážajú občanov a kolegov, vymazávajú nesúhlasne komenty, urážajú staršie ženy na schôdzach VMČ a spoločne tak porušujú Ústavu SR, hlavne Čl.19 odst. 1
  – Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.
  a bez mihnutia oka porušujú zákony SR a etický kódex poslanca.
  Jemu osobne to nevadí veď je právnik ako p. prezidentka. To ho naučili na praxi v Smere. Je to kultúrna norma jeho 24ky a podržtašiek – hulvátstvo, grobianstvo, podlosť. Kritická diskusia v Mordore je zakázaná. Povolené sú iba ťap ťap ťapušky za svetlé zajtrajšky.

  Potom ešte ukázal bicykel lebo nič iné nebolo.

 3. 3
  Parva Roma says:

  A podávanie rúk je už OK?

  • 3.1
   PS says:

   Prečo nebola progresívna brada sama sebou a neprišla v kraťasoch a mikine s kapucňou na hlave tak ako to má bežne vo zvyku?Načo táto pretvárka a šaškovanie v saku.Ach ty nezávislý kandidát.

 4. 4
  kulturista says:

  V klamaní pani prezidentky sa veselo pokračovalo
  Tieto informácie sa samozrejme vymazali :
  Európske mestu kultúry karpatsko-hypsterského typu
  Po minuloročnom zvyšovaní daní majú v Trnave rovnakú sadzbu dane z nehnuteľností obchodné reťazce, výrobné podniky, kultúrne inštitúcie či nemocnica.
  Divadlo Jána Palárika v Trnave v minulosti platilo daň z nehnuteľností nižšiu ako 400 eur, v tomto roku má zaplatiť o 11 tisíc eur viac, čo je nárast o 2900 percent.
  Galéria Jána Koniarka platila daň 156 eur, teraz má platiť o 10 tisíc eur viac.
  Západoslovenskému múzeu mesto Trnava zvýšilo daň z 1 600 eur na takmer 29 tisíc eur.
  Schytala aj nemocnica – Fakultná nemocnica v Trnave má za svoje nehnuteľnosti v tomto roku zaplatiť namiesto doterajších zhruba 5000 eur v tomto roku daň až 117 tisíc eur.

  • 4.1
   fotoshop says:

   Jofo správne zo spoločnej fotky odpratal Neštického, ktorý sa mierou vrchovatou podpísal pod tieto dane. Je veľmi dobre platený župou za rozvoj kultúry a takéto má výborné výsledky.
   Alebo možno bol niekde v obchodoch v pracovnej dobe ako obvykle alebo natieral lavičky. Nikto presne nevie čo vlastne robí na VUCke.
   Dajte info.
   Keby Zuzka vedela čo za mantákov dnes postretala.

   • 4.1.1
    Privilegovaný says:

    Ale na radnici bol poslanec Lacko, obľúbenec pána primátora.
    To už mohli potom zavolať všetkých poslancov, tak sa patrí, ale kto nevie čo sa patrí, škoda slov.

    • 4.1.1.1
     dizajn says:

     Dizajn nepuscil.
     Poslancov z 24ky dal radšej do karantény.
     Predstav si toho na MZ v ružovej košeli čo mu trčala riť a trenky z gací, v lacných tričkách, mikinách, krátkych gacách, čo im trčí sláma z bótof.
     Alebo ten Fúzakov a Uhlíkov ksicht. Vím že za to nemóžu ale Zuzana by sa mohla laknút a vác by neprišla. Lacko Columbová žena dokapal rovno ze sauny.

    • 4.1.1.2
     Lacika says:

     Je fakt zaujímavé a úsmevné čo tam Lacko robil keď tam neboli aj ostatní poslanci ? Koho zastupoval, má nejakú privilegovanú tajnú funkciu ? Možno reprezentoval zväz natieračov lavičiek. To čo je za protokol ?
     Ale treba povedať že im to s primášom sluší.

 5. 5
  Potlesk says:

  Na tých fotografiách je vidieť, že pani prezidentke tlieskali tie 50- ročné došťané trnavčanky ako ich nazýva pán primátor.

 6. 6
  potemkin says:

  Pani prezidentka v pohode, ale tá potemkinová dedina okolo a to panoptikum voskových figurín a pokrytcov.
  Poradca radil novinárke čo sa má opýtať ale neporadil p. prezidentke kde je a s kým sa to vlastne stretáva.
  Potemkinove dediny – býva označovaná snaha vykresliť niečo lepšie, než tomu tak v skutočnosti je – falošne prikrášliť skutočnosť a zastierať pravdivý stav vecí.

  Necítite ten výsmech, pokrytectvo tú pachuť predstierania činnosti ctihodných luhárov, ktorí nás vedú a najatých služobníčkov moci, ktorí tomu dodávajú pozlátko významnej zmeny?
  Tí sa vám smejú za chrbtom, akí ste ľahkovážni, ako ľahko sa necháte opiť rožkom, aké ľahké je vás ovládnuť, ak vám zalichotia a povedia, čo chcete počuť.
  Toto je aj o vás občania voliči, o vašej neschopnosti rozoznať tých najlepších z nás od hlupákov, bláznov a podvodníkov.
  Je to vaše zrkadlo.

  • 6.1
   JA-JA-JA says:

   Motto : “JA JA JA”
   Lepšo-ľudia vytvorili uzavretú SEKTU a verejnú diskusiu nepotrebujú, veď oni VLASTNIA PRAVDU ! Stali sa z nich ZOMBÍCI, ktorí systematicky a radikálne zužujú legitímnu pluralitu názorov. Zjednodušene sa dá povedať, že neuznávajú iné názory ako vlastné, a to, čo bolo donedávna bežnou súčasťou demokratického diskurzu.
   Pomocou cielene a zákerne vytvorených úderiek hipsterjúgend na sociálnych sieťach škandalizujú, kompromitujú, napádajú, s inkvizičnou horlivosťou kádrujú, odsudzujú a osočujú každého, kto nevyhovuje ich sektárskym predstavám, vedú štvavé kampane proti nositeľom všetkých odchýliek od ICH PRAVDY.
   Vedia že veľa ľudí sa nad politikou nezamýšľa, vážnym problémom nerozumia a tak ich hravo DEBILIZUJÚ a vymývajú im mozgy populizmom a marketingom.
   Ešte nikdy sa to nedialo takýmto primitívnym hulvátskym spôsobom spôsobom
   Opojení mocou a svojím EGOM skompromitovali a pochovali celý projekt tzv. “Nezávislých poslancov”
   To je strašný výsledok celej tej energie, zbytočne vkladanej voličmi do skutočnej a vysnívanej ZMENY, ktorá sa nekoná.

 7. 7
  ? says:

  Treba oceniť, že pani prezidentka nebola privítaná v kraťasoch a v slamenom klobúku.
  Bolo by dobré zistiť, či sa nerobilo rituálne selfíčko.

 8. 8
  peter says:

  Ono vlastne kazda navsteva nasho mesta sa stava velkou vecou ?!
  Pani prezidentky zvlast.
  Je to az privelka podsta pre tych panov,ktori s nou boli v osobnom kontakte a prezentovali sa.
  Vo dvore Radnice sa naoko narychlo poupratovalo.
  Odprezentovali sa zelene bycikle s dielnou namiesto budovy severného kridla radnice s väznicou vyznamnej historickej hodnoty.
  Hambim sa.
  priestor,ktory ma byt trvale pristupny ludom-obcanom mesta a navstevnikom mesta je dielnou,skladom, garazou ,parkoviskom ,odstavnou plochou pre mestske kosacky…..vsetkym moznym len nie reprezentacnym priestorom.
  Do radnice a jej rekonstrukcie boli naliate miliony.
  Miro Trnka vytvoril Nadvorie,ktore je obdivovane,ale popritom tu mame dolezitejsi skvost nasej historie. Permanentne zavrety.
  Pred kym a pred cim ???
  Hambite sa p.Primator.

  Hambim sa.

  • 8.1
   hokejista says:

   Kto si počká ten sa dočká. Nero mnoho krát prezentoval záujem o históriu, keď to jemu vyhovovalo. Viď Všivavý hájiček a nedobytné Trnavské hradby. V pred príprave na rok 2020 a akciu Trnava mesto športu sa začala likvidácia hokeja v Trnave. V záujme vybudovania nového domu politického vzdelávania na Hlavnej 17, nazvaná ako ,, kreatívne centrum ,, Viskupič zariadil aby sa vypratala budova Hlavná 17 a mestský úradníci v sa presťahovali na MZŠ , budovanej hokejistami v akcii ,,Z ,,. Tieto priestory po malých úpravách mali slúžiť ako hokejová akadémia. To bolo rečí o budovaní hokeja a športu v Trnave , kultúra dostala prednosť , nikto však nevie aká . Neschopáci mohli povedať, mohli sme im postaviť aj kreatívne centrum. Tie kosačky patria na Priemyselnú 5 , tam sú aj šatne pre robotníkov so sprchami, dielne, garáže, kancelárie. Možno si tú väznicu šanujú pre seba.

 9. 9
  benetton says:

  jaj radost toto citat. ste mysleli ze takto bude mamut vitat harabina a nevyslo to. jadierkari :)

 10. 10
  zufale komentare says:

  Kriste, to su take zufale komentare toto :-D niekto sa tu zufalo snazi navodit dojem,ze trnavcania su pobureni s vedenim nesta pod taktovkou Brocku. Ale opak je pravdou mili spoluobcania :-) trolling level 100 toto :-D citam si diskusie pod kazdym clankom, specialne na trnava-live.sk a je to neuveritelne koordinovane tato uderka

  • 10.1
   matrix says:

   To je dobre že čítaš aspoň sa niečo naučíš.
   Píšeme to aj tebe a všetkým zaslepeným.
   Keď sa ti nepáči zalez na fejsbúk medzi seberovných.

  • 10.2
   ABC says:

   Stačí si spomenúť na príspevky trojdisplejového štvrtého viceprimáša. A nielen jeho. Ako tu šírili príspevky na úrovni latrínovej plnky. To bolo kóšer?

  • 10.3
   Nevec Gdo says:

   tiez sa niekedy nestiham divit nad tymi komentarmi.
   Co im stupil na otlak?

   • 10.3.1
    Husi gágajú says:

    Úroveň diskusie tu nastavili tí, ktorí ju teraz kritizujú. Kedysi kritizovali oni a treba povedať že úplne nevyberane. Teraz, keď sa dostali na nové pozície, im vadí to, čo tu sami nastavili. Treba však povedať, že terajšia úroveň diskusie je slušnejšia ako pred niekoľkými rokmi. Aj keď sa to asi niekomu nepozdáva, ale je to tak.

    • 10.3.1.1
     Nevec Gdo says:

     Ako to bolo predtym neviem, ale dnesna nie je na velkej urovni. Je tu par ludi co sa navzajom potlapkavaju, kritika je evidentne zaujata a kde tu to navstivi niekto iny. V podstate nic moc.

     • 10.3.1.1.1
      Čitateľ says:

      Terajšia úroveň diskusie je skutočne veľmi nízka, ale oproti minulosti je to neporovnateľný posun vpred. Z toho sa dá vydedukovať, ako to tu istú dobu vyzeralo.

  • 10.4
   Aha says:

   Nemyslím, že príspevky sú tu jednostranne zamerané. Sú tu aj pochvalné komentáre. Viď číslo 7.

 11. 11
  studnár says:

  Vies ako, jeden pan po tom co mu ti im nenavideni prisli na to ze kradol ludom vodu zo studne na zimaku, bez blockov predaval lady a este zarabal aj asi 30€ na hodinu na tom ze mesto dotoje hokejistom lady, sa naucil pouzivat internet. Potom zistil ze profilov si tu moze mat kolko chce a tak sa sam so sebou rozprava. Najnovsie v prispevku vyssie je z neho modny guru a dokonca hodnoti aj ako vypadaju tvare poslancov. Co tam na tom ze on na svojom kandidacnom plagatiku vypadal jak odchlpeny simpanz, ale Fuzak s Uhlikom maju otrasne ksichty.

  • 11.1
   sprava says:

   Ty čo si chcel vyhrať nad výhernými automatmi trepeš piate cez deviata, ale dáko ti to nesedí. 1 074 tisíc je rozdiel medzi vami a predchádzajúcim prevádzkovateľom za obdobie II. polrok 2018 a rok 2019. Vychádzajúc z materiálov,, Záverečný účet mesta Trnava 2018 a 2019 ,,. Mzdy v roku 2019 vám narástli oproti predchádzajúcemu prevádzkovateľovi o hrozitánskych 288 tisíc, pritom len niektorým pracovníkom ste zvýšili mzdy o 200 eur, tie ostatné ste si podelili medzi sebou, v spomínanej sume 30 eur na hodinu. Tržby za nájom za ľady vám klesli o 80 tisíc eur v prepočte na porovnateľný stav. Hokejistom ľady zrovna nemuseli dotovať o tých sa postaral predchádzajúci prevádzkovateľ. Pekný víkend.

 12. 12
  otazka says:

  Ako možeš vedieť kto píše , , čo hádam IP adresy nie sú utajované

  • 12.1
   studnár says:

   co ja mam s ip adresami? Kuknem, precitam a kedze som neni mimozemstan a zijem tu v tomto meste tak viem kto tieto dristy blaboce kade chodi. Seňor je ukrivdeny, to sa este da pochopit, mat roky kopce ciernych love a zrazu o ne prist, no blbe. Ale ze zrovna on bude hodnotit niekoho vzhlad a vystupovanie? 😁😁

 13. 13
  zufale komentare says:

  No ja by som odporucala administratorovi trnava-live.sk aby tu trosku tie diskusie moderoval. Verim, ze im zalezi na urovni diskusii a ferovosti. Ked vidim, ze mi tu niekto neustale trolluje stranku, tak bud s tym nieco urobim, alebo s tym suhlasim. Tie komentare maju opakovane rovnaku tendenciu, gradaciu a slovnik. Mozeme sa na tom aj zasmiat, ale tie ataky su plne klamstiev a zlcoviteho hnevu. Niekto v meste strasne trpi tym, ze je Brocka primatorom…

  • 13.1
   Alojz says:

   Diskusiu môžeš moderovať v rádiu alebo televízii nie na sociálnych sieťach. Ale skús tento tvoj nápad realizovať na takej stránke ZOMRI a určite si to užiješ, hlavne úroveň a férovosť.
   Čo sa týka komentárov resp. názorov, prečo by mali byť trollovia ? Lebo sa ti tie komenty nepáčia ? No a čo . V 89-tom sme štrngali za slobodu slova a prejavu.
   A ak náhodou nevieš tak kontrola moci je základom demokracie – tú tvoria nezávislé média, opozícia, občania, politologicky označovaní aj ako strážne psy demokracie. Preto nikto netrpí, že je primátor Bročka alebo Kvočka.
   A škoda, že si tu nepísala o úrovni komentov cca od roku 2013, keď tu hlavne jeden terajší poslanec LT urážal, ponižoval temer všetkých. Vtedy si prečo bola ticho.
   A keď argumentuješ, že sa tu klame, tak nech sa páči, daj pravdu, vyvráť tie klamstvá.
   A kľudne môžeš písať pod svojim pravým menom.

   • 13.1.1
    zufale komentare says:

    Predstav si, ze diskusiu mozes moderovat pod akymkolvek clankom, ci na socialnej sieti.

    Alojz, placko a vsetky tie mena, ktore si davas … je to take trapne.

    Jasneeeee, tieto diskusie na trnava-live.sk maju vypovednu hodnotu. Vzdy sa tu stretne cca 10 poctivych obcanov Trnavy a rozculuju sa nad krokmi sucasneho primatora. To urcite. To je iba tvoje zbozne prianie :-D

  • 13.2
   plačko says:

   Myslíš moderovať diskusie na FB voccu ako to robíte vy už roky, alebo keď Duch svatý tu urážal ľudí, bývalého primátora a kde koho ? Vtedy kde si bola ? To bolo super, úžasne, aká sranda.
   To vy ste zaviedli túto ne-kultúru a teraz vás to dobehlo.
   Teraz plačete. Užite si to.

   kukni – https://blbec.online/blb/1917-peter-brocka
   741 vymazaných komentov za 3 mesiace :):):) idete nám príkladom

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.