reklama

V Križovanoch nad Dudváhom vysadili dobrovoľníci prvé stromy novej lesnej škôlky

V Križovanoch nad Dudváhom vysadili dobrovoľníci prvé stromy lesnej škôlky na nevyužívaných obecných pozemkoch.

Občianske združenie Cez Kerestúr vlani uspelo v rámci participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja a získalo finančné prostriedky na výsadbu lesnej škôlky.

Na hektárovom nevyužívanom obecnom pozemku začala v sobotu 13. novembra 2021 výsadba prvých stromov.


Vysádzanie prvých stromov, 13. novembra 2021

FOTO: TTSK

„Cieľom projektu je vytvorenie zelenej zóny v chotári, ktorá bude venovaná lesnej škôlke. Zazelenáme tak 1 hektár nevyužitej obecnej pôdy a vytvoríme zázemie pre výsadbu mladých stromov, ktoré môžeme neskôr vysádzať v obci aj pri poľných cestách. Projekt je reakciou na rozsiahle výruby zelene a stromov v posledných rokoch. V časoch narastajúcich dôsledkov klimatických zmien si stále viac uvedomujeme význam životného prostredia a jeho stav v našom bezprostrednom okolí nám nie je ľahostajný,“ priblížilo OZ Cez Kerestúr.

Do realizácie projektu sú zapojení dobrovoľníci, miestni poľovníci, hasiči či žiaci základnej školy.

„Naša spoločná motivácia vychádza z dlhodobých aktivít, ktoré v chotári už tradične vykonávame. Či už ide o pravidelné jarné upratovanie od odpadu a čiernych skládok, dlhodobú prácu poľovníckeho združenia alebo organizovanie behu križovánskym chotárom, prostredníctvom ktorého chceme u domácich aj cezpoľných budovať vzťah k prírode a ochrane životného prostredia,“ konštatuje OZ Kerestúr.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2021 21:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.