reklama

Mesto začalo s výrubom topoľov na Rybníkovej. Stromy nahradí v iných lokalitách

Dnes dopoludnia začalo mesto Trnava s orezom desiatich poškodených topoľov na Rybníkovej ulici, ktoré sú určené na výrub. Práce na odstraňovaní stromov budú pokračovať v stredu a v nedeľu.
Súhlas na výrub vydal odbor stavebný a životného prostredia 19. januára tohto roku.

“Stromy budú vyrúbané z dôvodu zlého zdravotného stavu – fyziologického preschnutia zo 60 až 80%, poškodených korún a hnilobných dutín,” uvádza sa v stanovisku mesta k výrubu.

Prípravné práce spojené s výrubom 10 topoľov na Rybníkovej ulici začali v utorok dopoludnia

Podľa slov Ing. Jany Galkovej z referátu ochrany prírody Odboru stavevného a životného prostredia na Mestskom úrade v Trnave s náhradnou výsadbou za vyrúbané topole sa počíta, nie však na Rybníkovej ulici.
“Stromy budú nahradené v iných lokalitách. Na Rybníkovej ulici sa nachádza množstvo inžinierskych sietí, z tohto dôvodu by výsadba v tomto priestore nebola vhodná,” povedala J. Galková.

Mestský rozpočet na rok 2011 počíta s výsadbou dvoch desiatok nových stromov. Vlani pribudlo na území mesta 50 stromov.

“Vysádzať sa budú dvoj – trojročné vzrastlé stromy s obvodom približne 18 až 22 centimetrov. Výsadba prebieha obvykle na jeseň, zatiaľ však nie je úplne zrejmé, v akých lokalitách, termínoch a v akom množstve budeme nové stromy vysádzať. Závisí to od rozpočtových zdrojov,” pripomenula Galková.
Ako dodala, v tomto štádiu sa zatiaľ  nevie ani to, o aké druhy stromov pôjde. “Zastúpené budú aj stromy domáceho pôvodu, rozhodnutie o konkrétnych druhoch ovplyvní aj lokalita a priestorové možnosti.”

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2011 17:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Mesto začalo s výrubom topoľov na Rybníkovej. Stromy nahradí v iných lokalitách”

 1. 1
  Watchdog says:

  Vedia len vyrubavat stromy po celej Trnave ale sadit nie. Maloktore sa uchytia. Komu tie topole zavadzali?

 2. 2
  teo says:

  AJ to citas alebo si uuuplne mimo ? V clanku sa totiz pise. “Sromy budú vyrúbané z dôvodu zlého zdravotného stavu – fyziologického preschnutia zo 60 až 80%, poškodených korún a hnilobných dutín” Keby ti na koflik alebo auto padol taky 100 kg konar asi by si nekladol otazku komu zavadzali…

 3. 3
  alfa says:

  Hmmm… pri pohľade na vyrúbané stromy by ma zaujímalo, kde sú tie hnilobné dutiny! tie stromy tam rastú od polovice 60-tich rokov, a 50 ročný topoľ nie je starý strom!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.