reklama

Na Rybníkovej ulici pokračoval v nedeľu výrub desiatich topoľov

V nedeľu dopoludnia pokračoval avizovaný výrub topoľov na Rybníkovej ulici. Mesto Trnava informovalo, že k výrubu desiatich stromov tvoriacich topoľovú alej pristupuje na základe rozhodnutia odboru stavebného a životného prostredia z 19. januára 2011.

“Stromy budú vyrúbané z dôvodu zlého zdravotného stavu – fyziologického preschnutia zo 60 až 80%, poškodených korún a hnilobných dutín,” uvádza sa v stanovisku mesta k výrubu.

Pre padajúce konáre bolo potrebné požiadať o asistenciu policajný zbor

Prvé prípravné práce spojené s pílením stromov začali v utorok a stredu. Technicky náročnejšiu časť výrubu naplánovali na nedeľu.
Výrub si vyžiadal čiastočnú úzavierku frekventovanej Rybníkovej ulice a asistenciu polície, z toho dôvodu padlo rozhodnutie o uskutočnení ďalších prác práve na nedeľu.
Padajúce konáre mohli ohrozovať prechádzajúce autá, preto polícia usmerňovala dopravu v zúženom pruhu.

VIDEO:

Podľa slov Ing. Jany Galkovej z referátu ochrany prírody Odboru stavebného a životného prostredia na Mestskom úrade v Trnave s náhradnou výsadbou za vyrúbané topole sa počíta, nie však na Rybníkovej ulici.

“Stromy budú nahradené v iných lokalitách. Na Rybníkovej ulici sa nachádza množstvo inžinierskych sietí, z tohto dôvodu by výsadba v tomto priestore nebola vhodná,” povedala J. Galková.

Mestský rozpočet na rok 2011 počíta s výsadbou dvoch desiatok nových stromov. Vlani pribudlo na území mesta 50 stromov.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2011 12:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Rybníkovej ulici pokračoval v nedeľu výrub desiatich topoľov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.