reklama

Na Rybníkovej ulici pokračoval v nedeľu výrub desiatich topoľov

V nedeľu dopoludnia pokračoval avizovaný výrub topoľov na Rybníkovej ulici. Mesto Trnava informovalo, že k výrubu desiatich stromov tvoriacich topoľovú alej pristupuje na základe rozhodnutia odboru stavebného a životného prostredia z 19. januára 2011.

“Stromy budú vyrúbané z dôvodu zlého zdravotného stavu – fyziologického preschnutia zo 60 až 80%, poškodených korún a hnilobných dutín,” uvádza sa v stanovisku mesta k výrubu.

Pre padajúce konáre bolo potrebné požiadať o asistenciu policajný zbor

Prvé prípravné práce spojené s pílením stromov začali v utorok a stredu. Technicky náročnejšiu časť výrubu naplánovali na nedeľu.
Výrub si vyžiadal čiastočnú úzavierku frekventovanej Rybníkovej ulice a asistenciu polície, z toho dôvodu padlo rozhodnutie o uskutočnení ďalších prác práve na nedeľu.
Padajúce konáre mohli ohrozovať prechádzajúce autá, preto polícia usmerňovala dopravu v zúženom pruhu.

VIDEO:

Podľa slov Ing. Jany Galkovej z referátu ochrany prírody Odboru stavebného a životného prostredia na Mestskom úrade v Trnave s náhradnou výsadbou za vyrúbané topole sa počíta, nie však na Rybníkovej ulici.

“Stromy budú nahradené v iných lokalitách. Na Rybníkovej ulici sa nachádza množstvo inžinierskych sietí, z tohto dôvodu by výsadba v tomto priestore nebola vhodná,” povedala J. Galková.

Mestský rozpočet na rok 2011 počíta s výsadbou dvoch desiatok nových stromov. Vlani pribudlo na území mesta 50 stromov.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2011 12:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Na Rybníkovej ulici pokračoval v nedeľu výrub desiatich topoľov”

 1. 1
  Duško says:

  VY STE ALE RYCHLY! Pred chvilou som tade prechadzal a napadlo ma zistit preco tie stromy piluju. Tak a uz to teraz viem. Diky!

 2. 2
  peter says:

  Tak nám to teda povedz

 3. 3
  ferino says:

  Myslím, že by sme mali vyrúbať všetky stromy v Trnave. Iba sústavne zavadzajú a vytvárajú neestetický obraz. Aj trávniku je tu akosi primnoho.

 4. 4

  to, čo by nás malo zaujímať je kde/u koho končí to drevo..
  resp. koľko peňazí sa vracia do rozpočtu na novú výsadbu a či sa Trnava vôbec približuje zlatému pravidlu “..za každý vyrúbaný strom aspoň jeden zasadiť..”

 5. 5
  ttss says:

  na obrázku vidieť v priereze pekné zdravé drevo. kde je preschnuté, duté a hnilé??????!!! zas neuveriteľne zavádzajú

 6. 6
  jozin says:

  u nas Teodora Tekela vyrubali v Decembri 7 kusov tiez zdravych topolov. bez mihnutia oka, bez nejakej diskusie, zostalo nam po nich len korene o ktore sa clovek potkyna a ziadny poriadny strom sirokodaleko…

 7. 7
  ferino says:

  Pred 4 rokmi v športovom areáli Lokomotíva Trnava vyrúbali cca 40 zdravých topolov, množstvo briez, vŕby a inú drevinu.Mesto dalo povolenie iba na výrub topolov. Zostávajúce stromy sa vyrúbali bez povolenia. Do dnešného dňa neboli potrestaní vinníci. V decembri 2010 bol zrealizovaný mohutný výrub zdravých stromov na sídlisku Družba. A tak by som mohol pokračovať.
  Pýtam sa zodpovedných pracovníkov mestského úradu ˇNa čo vlastne máme v meste odbor životného prostredia ? Tento odbor, namiesto toho aby chránil zelen v meste, legalizuje a zastrešuje nehumánny a masívny výrob drevín v meste. Je to ochrana prírody na slovenský spósob.

 8. 8
  VlaDyka says:

  Myslím, že všetky otázky smerujú na jediné miesto – Mesto Trnava, odbor dopravy a komunálnych služieb, referát správy zelene, BODIŠOVÁ Zuzana, Ing., č.d. 107….
  Ako samo mesto píše : “Na výrub bolo 19. januára vydané súhlasné rozhodnutie Mesta Trnavy OSaŽP/61-3365/2011/Gk.”

  Veď využite svoje právo na informáciu http://www.oad.sk/infolaw?q=infolaw/act211 a pýtajte sa….

  A ak neviete koho … : http://www.trnava.sk/new/upload/zoznamy/tz/zoznamkontaktov.pdf

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.