reklama

Klientske centrá fungujú od 20. mája v štandardnom režime

Od stredy 20. mája 2020 klientske centrá a ostatné kontaktné pracoviská Ministerstva vnútra SR sú verejnosti k dispozícii v plnej prevádzke. Na základe priaznivého vývoja epidemiologickej situácie na území Slovenskej republiky dochádza k uvoľňovaniu opatrení, ktoré boli zavedené pre epidémiu COVID-19.

Verejnosť si môže vybaviť potrebné úkony vo všetkých klientskych centrách v štandardných úradných hodinách.

Bez obmedzení fungujú agendy vybavovania občianskych preukazov, vodičských preukazov, cesovných pasov aj úkonov na úseku zbraní a streliva.

Ilustračné foto

Úradné hodiny v klientskych centrách:

Pondelok 8:00 – 15:00
Utorok 8:00 – 15:00
Streda 8.00– 17:00
Štvrtok 8:00 – 15:00
Piatok 8:00 – 14:00
(Štvrtok je zároveň nestránkový deň pre úsek zbraní a streliva)

Ministerstvo vnútra SR pripomína, že všetky vydané elektronické osvedčenia o evidencii časť I budú doručované na adresy určené občanmi, nebude možné si ich vyzdvihnúť na oddeleniach dokladov.

Na úseku dopravných evidencií boli doteraz boli vybavovaní len klienti, ktorí boli na evidenčné úkony objednaní on-line prostredníctvom elektronickej služby. V bežnom režime budú opäť vybavovaní aj klienti, ktorí nemajú on-line objednávku.

„Aj napriek uvoľňovaniu patrení pripomíname možnosť využívania elektronického vybavovania z pohodlia domova, prostredníctvom služieb Ústredného portálu verejnej správy www.slovensko.sk. Využitím e-služieb sa správne poplatky znižujú o polovicu , najviac o 70 eur,“ pripomína ministerstvo.

Viaceré evidenčné úkony s vozidlami je možné riešiť aj bez potreby osobnej návštevy dopravných inšpektorátoch alebo oddelení dokladov a to prostredníctvom elektronických služieb, čo môže napomôcť k zlepšeniu ochrany zdravia obyvateľstva.

Rovnako je možné požiadať o vydanie občianskeho preukazu z dôvodu zmeny trvalého pobytu alebo nahlásiť stratu alebo odcudzenie občianskeho preukazu v prípade, ak už občan bol držiteľom občianskeho preukazu s elektronickým čipom.

„V záujme zachovania zdravia vás, vašich blízkych a pracovníkov klientskych centier a iných úradov prosíme o dodržiavanie odporúčaných rád a hygieny: naďalej je povinné nosenie rúšok v interiéroch, čiže klienti môžu do budov okresných úradov a klientskych centier vstupovať len s rúškom, šálom alebo obdobnou ochranou tváre. Každý návštevník je povinný pri vstupe do budovy ošetriť si ruky dezinfekčným prostriedkom,“ zdôrazňuje Ministerstvo vnútra SR.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2020 8:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.