reklama

Za mesiac pribudlo v okrese Trnava viac ako 900 nezamestnaných

Na konci apríla 2020 evidoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave na území okresu 4,06 – percentnú mieru evidovanej nezamestnanosti. V porovnaní s prechádzajúcim mesiacom vzrástla nezamestnanosť o 1,4 percenta.

V okrese Trnava bolo k 30. aprílu 2020 evidovaných 2918 uchádzačov o zamestnanie, čo je oproti marcu o 915 viac.

Z tohto počtu bolo 2704 ľudí schopných okamžite nastúpiť do zamestnania, čo predstavuje medzimesačný nárast o 938 disponibilných uchádzačov.

Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolventskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.

Miera evidovanej nezamestnanosti, vypočítaná z uchádzačov, ktorí sú okamžite schopní nastúpiť do zamestanania, tak dosiahla v apríli 4,06 percenta.

Ilustračné foto

Medziročne narástla miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava o 1,94%.

Na konci apríla minulého roka v evidencii úradu práce 2,12 percenta ľudí.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch môže prísť vplyvom súčasnej krízy spojenej s pandémiou koronavírusu k nárastu počtu nezamestnaných aj v trnavskom regióne.

Z celoštátneho pohľadu nezamestnanosti je okres Trnava na pätnástom mieste zo všetkých okresov Slovenska, čo znamená prepad o päť miest.

Ešte v marci 2020 mal okres Trnava desiatu najnižšiu mieru nezamestnanosti zo všetkých 79 okresov na Slovensku.

Pohoršili si aj susedné okresy Hlohovec, kde vzrástla nezamestnanosť o 1,10% a Piešťany s 1,45-percentným nárastom.

Najmenej ľudí bez práce eviduje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okresoch Bratislava V (2,62%), Bratislava I (2,97%) a Trenčín (3,36%).

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celého Slovenska dosiahla k 30. aprílu 2020 úroveň 6,57%, čo predstavuje nárast o 1,38 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2020 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Za mesiac pribudlo v okrese Trnava viac ako 900 nezamestnaných”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.