reklama

Rodiny v náročných životných podmienkach dostanú potraviny zadarmo

V Trnave a okolí doručia v utorok 21. júla 2020 vybraným rodinám, ktoré sa nachádzajú v náročných životných podmienkach, potraviny zadarmo. Pre tento krok sa rozhodla spoločnosť Lunys. Z celého Slovenska vybrala 100 rodín, ktorým celkovo rozdá tri tony ovocia, zeleniny a trvanlivých potravín.

Rodiny v náročných životných podmienkach, ktoré sa v nich ocitli z dôvodu vážneho zdravotného znevýhodnenia či ochorenia jedného z členov, alebo sa dlhodobo nevedia vymaniť z chudoby, si kvôli nedostatku financií často nedokážu zabezpečiť príjem pestrej a vyváženej stravy.

V dôsledku toho môžu byť najmä deti náchylnejšie na choroby imunitného systému či poruchy vývoja a rastu. Spoločnosť Lunys sa preto rozhodla darovať vybraným rodinám v núdzi 3 tony ovocia, zeleniny a výživných potravín. Pozitívnou správou je, že nepôjde len o jednorazovú pomoc.

V prvej fáze projektu bolo vybraných 100 rodín z  celého Slovenska. Ovocno-zeleninové a potravinové zásielky budú distribuované šoférmi firmy Lunys priamo pred dvere jednotlivých rodín.

Obsahom bude najmä tovar s vysokým obsahom vitamínov spolu so základnými potravinami. Pôjde napríklad o ryžu, múku, zemiaky, jablká, banány a citrusy. Na pomoc rodinám prispejú aj samotní zákazníci e-shopu, a to 1 percentom z každého zrealizovaného nákupu.

Ilustračné foto

„Sortiment darovaných potravín, ovocia a zeleniny sme sa snažili navrhnúť tak, aby bol čo najviac nutrične bohatý. Chceme ho tak dopriať rodinám, ktoré si ho veľakrát nemôžu dovoliť. Nepôjde o jednorazovú pomoc, plánujeme takto pravidelne pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú,“ uviedla Michaela Petrula Jagerová, brand manažérka jednej z najväčších distribučných spoločností čerstvých potravín, ovocia a zeleniny na Slovensku, ktorá počas koronakrízy spustila aj nový e-shop pre domácnosti.

Deti so zdravotným znevýhodnením musia často veľa rehabilitovať, pričom cvičenia v špecializovaných centrách sú pre ich rodiny obrovskou finančnou záťažou, rovnako ako aj zdravotnícke a kompenzačné pomôcky, ktoré sú pre nich nevyhnutné.

V mnohých prípadoch musí jeden z rodičov zostať s dieťaťom doma a rodina tak prichádza o príjem. Ak ide o samoživiteľa, situácia je ešte náročnejšia.

Rodičia často dokážu pokryť len základné životné potreby rodiny a v mnohých prípadoch nemajú prostriedky na to, aby svojim deťom zabezpečili kvalitnú výživu. Výber rodín, ktorým bude potravinová pomoc poskytnutá, prebiehal v spolupráci s Nadáciou Pontis a s OZ Maják nádeje.

„V Nadácii Pontis dlhodobo pomáhame rodinám v náročných životných podmienkach, ktoré majú ťažkosti s pokrytím základných potrieb. Vážime si preto iniciatívu spoločnosti Lunys  a oceňujeme najmä to, že pôjde o pravidelnú pomoc. Oslovení rodičia často nemôžu dopriať svojim najbližším potraviny takej kvality, akú by si želali, preto túto pomoc uvítali s nadšením,“ uviedla Martina Čápová, programová manažérka Nadácie Pontis.

„Maják nádeje sprevádza rodiny v núdzi a pomáha im zlepšiť životné podmienky. Venujeme sa najmä osamelým matkám s nezaopatrenými deťmi, ktoré nemajú často krát zabezpečené ani základné životné potreby, akými sú pestrá strava a dostatok vitamínov. Aktuálne pomáhame 47 rodinám. Darované potraviny, ovocie a zelenina budú pre tieto rodiny veľkým prínosom,“ skonštatovala Soňa Vancáková, riaditeľka občianskeho združenia Maják nádeje.

Zaujímavosťou sú aj dve známe tváre športovcov, ktorí sa zúčastnia niektorých donášok, a to futbalista Róbert Vittek a bojovník MMA Attila Végh. Obaja sa tešia zo zmysluplného zámeru projektu, a možnosti stretnúť sa s vybranými rodinami.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2020 23:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.