reklama

Rodinný cestovný lístok za jedno euro využilo v kraji takmer 1400 ľudí

Rodinný cestovný lístok využilo za prvý mesiac v Trnavskom samosprávnom kraji 383 rodín. Na tento nový typ cestovného lístka v prímestskej autobusovej doprave bolo v júli 2020 prepravených spolu až 1351 cestujúcich.

„Veľmi ma teší záujem o náš nový produkt. Zavedením rodinného cestovného lístka za 1 euro sme špeciálne toto leto chceli podporiť cestovný ruch v kraji. Štatistiky za prvý mesiac dokazujú, že sa nám to darí. Ľudia si tento benefit obľúbili a majú záujem cestovať za turistickými cieľmi v našom kraji ekologickejším spôsobom. Verím, že vďaka doterajším pozitívnym ohlasom prilákame do verejnej dopravy čoraz viac cestujúcich,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Benefit spoplatnený symbolickým jedným eurom môžu ľudia využívať od 1. júla 2020, a to počas víkendov, sviatkov a dní pracovného pokoja a voľna.

Na rodinný cestovný lístok je možné prepraviť spolu až päť osôb v kombinácii 2 dospelí + 3 deti alebo 1 dospelý + 4 deti.

V každej skupine musí byť aspoň jedna dospelá osoba a jedno dieťa do 18 rokov.

Rodinný cestovný lístok je platný na linkách všetkých troch zmluvných dopravcov trnavskej župy – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Zaujímavé tipy na výlety dostupné aj autobusom župa prezentuje v časopise Leto v trnavskej župe, ktorý je popri iných brožúrach k dispozícií na cestovno-ruchovej webstránke TTSK www.krajzazitkov.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 7. augusta 2020 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.